Jestli se v současné době dá o někom mluvit jako o výrazné osobnosti českého herectví, pak je to Veronika Žilková. Tahle drobná blondýnka, které by nikdo nehádal čtyřicítku, dokáže být na jevišti, na obrazovce nebo na plátně stejně tak dobře pubertálním třeštidlem, ustaranou matkou nebo sebevědomou podnikatelkou. Tuhle středu v poledne bude jen a jen pro vás sama sebou, Veronikou Žilkovou. Můžete si s ní on-line popovídat a protože se o Veronice ví, že si nebere servítky a na nic si nehraje, tak se můžete těšit i na upřímné odpovědi.
Veronika Žilková se narodila ve znamení Vah před čtyřiceti lety. Po studiích na DAMU hrála v pražských divadlech, včetně Národního divadla, momentálně je v angažmá v Činoherním klubu. Z jejích filmových rolí připomeňme především Marjánku v Zapomenutém světle, za kterou dostala Českého lva, nevšedním způsobem se představila i ve Švankmajerově Otesánkovi, ve filmu Eliška má ráda divočinu nebo v televizním filmu Deník šílené manželky. V televizi jí teď právě můžete vidět na ČT1 jako Růženku Šípkovou, která je hlavní postavou nového českého seriálu, jiná – mnohem rozpustilejší - Veronika Žilková se představuje na Nově v komickém pořadu Suchánka a Genzera TELE TELE. Veronika Žilková patří dneska rozhodně ke špičce mezi českými herečkami a na rozdíl od svých kolegyň má ještě jednu devizu – svůj hlas, kterému ona sama říká křapák. Dokonce byla v jedné anketě prohlášena za českou herečku s nejerotičtějším hlasem.
Často hraje matky a je pravda, že pro tuto roli je více než kvalifikovaná. Vychovává pět dětí, z nichž dvě si vzala z dětského domova. Rodinná pohoda je pro ní hodně důležitá, i když o sobě říká, že je dost často „máma na telefonu“. Díky své neuvěřitelné energii ale zvládá domácnost, i když její povolání rozhodně postrádá pevnou pracovní dobu. Když jsme s ní na jaře sjednávali on-line rozhovor, nemohla přijít, protože si právě uhnala kýlu, když vlekla televizi do opravny. No řekněte, není šílená?
Jaká je ve skutečnosti Veronika Žilková? Jak zvládá náročnou práci a rodinu? Co si myslí o mužích? Pokládá svůj hlas za erotický? Jak to dělá, že pořád tak skvěle vypadá? Myslí si o sobě, že je šílená? Jakou roli by si ráda zahrála? Na tohle, i na mnoho dalších věcí se jí můžete zeptat už tuto středu v poledne. Své otázky můžete posílat už teď!
Reklama