Zpěvačka a herečka, kterou si snad každý z nás pamatuje jako mladičkou čarodějnici Saxanu z filmu Dívka na koštěti, bude dalším on-line hostem magazínů www.zena-in.cz a www.novinky.cz! Povídat si přijde ve středu v poledne, ale své otázky jí můžete posílat už teď.
Petra Černocká studovala sice na konzervatoři operní zpěv a klavír, ale mnohem víc jí oslovovaly žánry jako folk a country, takže dala opeře brzy vale. Jako zpěvačka začínala se skupinou Pastýři (kritika jejich muziku tehdy nazývala něžný beat) a také s Kardinály Zdeňka Merty. Vystupovala také v divadle semafor nebo v Hudebním divadle v Karlíně. Vydala pěknou řádku desek a CD a kromě Dívky na koštěti si zahrála ještě v dalších dvou filmech. V roce 1971 získala v souvislosti s rolí Saxany diváckou cenu Herečka roku! Mimochodem, prý se připravuje pokračování čarodějného příběhu a Petra by v něm měla opět hrát.
Jako moderátorka se Petra objevila v televizi v pořadech "Muzikanti, co děláte?" a "Nota bene", se svým přítelem Jiřím pracným vystupuje na komorních recitálech, hodně se angažuje v charitě, zpívá na benefičních koncertech apod. Před časem se o ní taky dost mluvilo v souvislosti s tím, jak žalovala Českou televizi, která si z ní v pořadu Česká soda nepěkně vystřelila, když její tvář vmontovala do pornografického šotu.
Petra Černocká patří k ženám, které čím jsou starší, tím lépe vypadají. Je to proto, že jí příroda tak přeje, nebo to stojí úsilí a diety? Zeptejte se ve středu! Ptejte se taky třeba na dceru Barboru, která studuje žurnalistiku a taky trochu zpívá. Nebo na zvířátka, ke kterým má Petra Černocká více než vřelý vztah. Dokonce adoptovala několik z nich v ZOO (například lachtana nebo orangutana), doma má psa a kočku, ale ještě navíc jí nedají spát opuštění domácí mazlíčci, kterým klidně do útulku přiveze balík krmení, aby se měli líp. Jednu dobu měli doma prý dokonce fretku, která se našla na ulici, ale její majitel se prý naštěstí ozval. A ještě k té Saxaně: Petra prý sice není žádná čarodějnice, ale má ráda záhady a tajemné věci, nechává si vykládat karty a dělat horoskopy. I na to se jí můžete zeptat ve středu.
Reklama