Slovenský zpěvák a textař Peter Nagy nepatří k lidem, které by bylo potřeba nějak zvlášť představovat. Zní to skoro neuvěřitelně, ale opravdu je to už 17 let, co vydal se skupinou Indigo své debutové album „Chráň si svoje bláznovstvá“, kterého se prodalo více než půl milionu kusů. Ještě větší úspěch zaznamenala jeho další deska „Mne sa neschováš“. Peter má na svém kontě takové hity jako Profesor Indigo, Kristínka iba spí, Sme svoji, So mnou nikdy nezostarneš, Láska je tu s nami, Marcel z malého mesta a další, které opravdu nestárnou a které se hrají dodnes a dodnes je lidé znají a nechají se jimi snadno zlákat v tichému pobrukování.
Peter Nagy začínal v osmdesátých letech, kdy se hrály romantické, funky a reggae věci a kdy byla IN nová vlna. Určitě máte taky stále v uších jeho sametově něžný hlas, když se z rádia linula píseň Chráň si svoje bláznovstvá a další. Pak ale Peter trochu přitvrdil, a to jak v muzice, tak v oblékání. Byl z něho drsňák v křiváku a s hárem. Jegho příklon k rockovější image dokládá například i písnička s podivně poetickým názvem Krásny zadok. Peter Nagy se taky během své dosavadní kariéry věnoval písničkám pro děti, které natočil ať už sám nebo s V. Patejdlem a dalšími kolegy.
Peter Nagy sice už překročil čtyřicítku, ale pořád je to spíš rozčepýřený kluk s romantickým pohledem na svět, než usedlý pán. V tom mu určitě pomáhá i jeho láska, kterou je modelka Monika Hrabovčáková. I když mají oba poměrně časově náročná zaměstnání, snaží se být co nejvíc spolu a na jaře se například společně podívali do Thajska, kde se Peterovi moc líbilo. Hlavně mu tam prý chutnaly mořské potvory, které jedl, kudy chodil. Jediné, co mu tam údajně chybělo, bylo jeho oblíbené červené víno.
O Peterovi se říká, že má rád krásné ženy a dobré jídlo a pití, ale že nemá rád kolektivní sporty. Chcete se o jeho láskách, zálibách, práci a plánech dozvědět víc? Připojte se ve středu k on-line rozhovoru a nebo pošlete svou otázku už teď!
Reklama