Jeden by si myslel, že jsou na světě lidé, kterým ke štěstí ale opravdu nic nechybí. Mají peníze, slávu, zdraví, někteří dokonce ještě šlechtický titul. Jako třeba britská superhvězda Elton John. Je tak movitý, že je na světě jen máloco, co by si nemohl dovolit koupit. Přesto je Elton smutný. Nemá totiž děti a teď, ve věku 54 let, si už připadá starý na to, aby si nějaké pořídil.
Elton John, který otevřeně přiznává, že je homosexuálně orientován, ovšem neuvažoval o dítěti vlastním, ale s přítelem Davidem Furnishem se toho už hodně napřemítali ohledně adopce. „Jsem příliš starý na to, abych adoptoval dítě,“ posteskl si nedávno padesátník Elton v rozhovoru pro švédská média. „Rozhodně jsem to měl udělat tak před dvaceti lety,“ dodal smutně. „Neumím si představit, že mi bude 70 let v době 16. narozenin mého dítěte…“ Kromě toho si zpěvák posteskl, že být rodičem, když už jste jednou hvězda, není nic moc. Za prvé je to obrovská zodpovědnost, protože pozornost médií, kterou jako idol poutáte, pochopitelně zasahuje i vaše dítě. A za druhé – při práci, jakou Elton má, se předpokládá spousta cestování po světě a to se, uznejte, moc nesnese s klasickou rodičovskou úlohou.
Co se dá dělat, Elton John je teď v situaci, na kterou sedne jedno staré české úsloví: „pozdě bycha honit“. Ale kdo ví, třeba přece jen nakonec zvítězí rodičovské pudy nad rozumnou úvahou…
Reklama