Zatímco titulní strany novin a magazínů po celém světě plní články rozebírající ze všech stran tragédii z minulého týdne, Michael Jackson a další hvězdy světového popu se rozhodly jednat po svém. Chtějí natočit novou písničku „What more can I give“ (Co víc mohu dát) a díky ní vydělat 50 milionů dolarů pro ty, koho se nejvíc dotkl teroristický útok minulý týden v New Yorku a Washingtonu. Možná si pamatujete, že Michael Jackson byl v roce 1985 u toho, když se točila jiná charitativní skladba „We are the World“. Tehdy píseň vydělala 65 milionů dolarů a peníze šly na pomoc obětem AIDS a hladovějícím v Africe.
Kdo se sejde tentokrát v nahrávacím studiu, aby svým zpěvem podpořil dobrou věc? Kromě M. Jacskona by to měla být kapela Destiny's Child a také zpěvák Nick Carter z Backstreet Boys, hovoří se i o účasti Britney Spears a Justina Timberlakea z 'N Sync. Peníze z výtěžku nové písně by měly jít na fond, založený na pomoc těm, co přežili katastrofu, a rodinám obětí.
Podle Jacksonova newyorského tiskového mluvčího Howarda Rubensteina bude píseň vydána co nejdříve a bude na ní participovat pravděpodobně ještě mnoho dalších celebrit. Stejně jako před lety píseň „We are the World“, i song „What more can I give“ vzniká za autorského přispění hvězdného Michaela Jacksona. „Už jsme v minulosti dokázali, že hudba se může dotknout našich duší. Pojďme toho teď zase jednou využít a pomoci tak bez prodlení dobré věci,“ řekl Jackson. Píseň „What more can I give“ má být prý kromě angličtiny nazpívána také ve španělštině.
Reklama