Jistě všichni znáte Pavla Zedníčka, známého herce a v poslední době i moderátora. Jeho nezaměnitelnou menší postavu, velký nos a velký knír, který jej dělá naprosto originálním. Bez kníru by Zedníček vypadal nepochybně divně. Za své dlouholeté působení na herecké scéně odehrál mnoho rolí jak ve filmu, tak v divadle. Celých patnáct let působil v divadle Na Zábradlí, kde se za doby totality hrály skvělé hry v hvězdném obsazení. (Vedle Zedníčka zde hrál Bartoška, Heřmánek, Mrkvička….) Od roku 1992 se dostal jako slepý k houslím k moderování televizního soutěžního pořadu Kufr. Díky kufru, který je divácky velice oblíbený, získal Zedníček označení moderátor – bavič. Sám se tomu trochu směje a říká, že je herec a i moderování je kus herecké práce.
Pavel Zedníček pochází v Moravy, ba přímo z malé vesničky u Vyškova, a narodil se před padesáti lety v doma v kovárně. Na Moravě má také několik nerozlučných přátel, se kterými se často vídá a jak sám poznamenává, i když to není tak často, vždycky to stojí za to. Rád jezdí na farmu k Bolkovi Polívkovi, prý má na farmě svou „Čmaňáru“, kde si vždycky trochu zas Bolkem zablbnou, ale už to není co to bývalo – díky věku :-). Na starých fotkách ze studentských let je vidět s Miroslavem Donutilem, se Svatoplukem Skopalem…v pronajatých bytech v dobách mládí bydlel s Jiřím Bartoškou, Karlem Heřmánkem… S Bolkem Polívkou nedávnou v rámci Valašského království zakládali valaškou královskou leteckou linku Walachia Air Force. "Tato spojení budou výhradně používána zasloužilými valachy." říkal Pavel Zedníček, ministr letectví a dopravy Valašské republiky. Nápomocen jim při tom nebyl nikdo jiný než nejvěrnější pobočník Valašského krále, herec Jiří Pecha.
Pavel Zedníček se jednou v životě oženil a má jednu dceru – pohlednou Lucii Zedníčkovou, která je také herečka. Letos se v bulváru hodně psalo, že se rozchází s manželkou Tatianou, která bydlí mimo Prahu, na jejich chalupě. Pavel Zedníček to ale nikdy nijak zvlášť nekomentoval. Nevyhýbá se sportům, naopak, rád hraje tenis a v poslední době mu učarovalo létání. Některé jeho divadelní role byly samy o sobě sportovním výkonem – např. Maratónec, kde si zahrál osamělého běžce a byl naprosto dokonalý.
Co dělá dnes? Mimo jiné hraje v muzikálu Hamlet a v divadelní hře Natěrač spolu s Janou Paulovou a Simonou Stašovou. V létě si zahrál v alternaci s Miroslavem Donutilem Richarda III….
Co ho zajímá na ženách? „Žena by měla mít svůj osobitý půvab a být trochu tajemná. Ať nás přitahuje svou nedostupností, abychom to při jejím získávání neměli tak jednoduché. Chlap by měl o ženu bojovat, avšak později, kdy už jsou spolu, měla by ona umět také bojovat o něj. Moje máma se mnou nedebatovala o antikoncepci, ale vedla mě k úctě k lidem, a tedy i k ženám. To ostatní pak přijde samo,“ říká Pavel Zedníček.
Chcete si s Pavlem Zedníčkem on-line popovídat? Zajímá vás tento „malý velký muž“ s osobitým humorem a svéráznou moudrostí? Víte, proč mu přátelé říkají Čmaňa? Co dostal za jedinečný dárek k padesátinám od Bolka Polívky? Jak bilancuje své úspěchy? Položte mu otázku klidně hned teď, ve středu v poledne vám odpoví! Ptát se můžete TADY!
Reklama