Všichni, kdo měli rádi charismatickou osobnost britské královské rodiny – princeznu Dianu, se můžou těšit na to, že svou oblíbenkyni zase brzy uvidí. Ne, Lady Di, která tragicky zahynula v roce 1997 v Paříži, nevstane z mrtvých, ale v listopadu se v německém Saarbrückenu začíná hrát muzikál o jejím životě, radostech, trápení i o její smrti.
Představení, které údajně stálo milion dolarů, tedy zhruba desetinu toho, co spolknou muzikály dávané na Broadwayi, bude mít dvě jednání. V prvním z nich se diváci seznámí se svatbou a zašmodrchaným manželstvím Diany a Charlese, v druhém se bude zpívat a hrát o charitativních činnostech Lady Di a také o jejím románku s Dodi Al Fayedem, který spolu s ní zahynul při oné osudné autonehodě v pařížském tunelu.
Představitelkou hlavní role by měla být anglické herečka Karen Gillingham, která v Německu už vystupovala v muzikálech Fantóm Opery a Bídníci. Zajímavé je, jak se tvůrci muzikálu vypořádali s prezentací žijících členů královské rodiny. Jelikož jim právníci poradili, aby se tito lidé raději na scéně moc nevyskytovali, objeví se v představení princ Charles pouze jako hlas a královna Alžběta se mihne pouze na chvilku v závěru spektáklu a to zezadu, když se bude klanět na Dianinou rakví.
Tak co, vydáte se za kulturou k našim západním sousedům?
Reklama