Naším středečním slavným on-line hostem bude skoro tři desetiletí známá zpěvačka Hana Zagorová. Zpěvačka, která začala svou kariéru v roce 1971 a jejíž hvězda slávy od té doby stoupala strmě vzhůru. V sedmdesátých a osmdesátých normalizačních letech, byla vedle Heleny Vondráčkové a Karla Gotta hudební stálicí. Kdo by neznal její hity jako Asi asi, Duhová víla, Malovaný džbánku, …Na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let se jí podařilo celkem devětkrát získat nevyšší ocenění v jediné tehdejší prestižní hudební soutěži Zlatý slavík. Její písničky byly a dodnes jsou v rámci středního proudu romanticky laděné, některé šansonové a tklivé. Nejvíce oslovovaly tehdejší ženské publikum, které jí dodnes rádo poslouchá a po letech porevolučních jí umožnilo celkem dobrý come back na hudební scénu. To, že jí zase vidíme v čilém veřejném životě a že opět patří mezi ty, o kterých se mluví, také zapříčinila Televize Nova, která jí a jejímu muži – Štefanovi Margitovi nabídla moderování zábavného pořadu Hogo Fogo, kde oba nejen zpívají, zvou si zajímavé hosty, ale také vytvářejí „vtipné trapasy“ , kterým se podle sledovanosti pořadu nejspíš směje půlka národa. To že Nova ráda vsází na dávné známé tváře dokázala nedávno v podobné moderátorské dvojici zábavného nového pořadu, kde jednou z aktérek je, poněkud zapomenutá, zpěvačka Naďa Urbánková.
Hana Zagorová již od začátku vstupu na českou hudební scénu ráda zpívala s nějakým mužem. Zprvu to byl Karel Wágner, který její zpěv po dlouhá léta zaštiťoval orchestrem, následoval Michal Prokop, Petr Rezek, italský zpěvák chraplavého hlasu Drupi a nezapomenutelné duo Hložek a Kotvald. Za dobu těchto spojení vzniklo mnoho společných duetů – opravdových hitovek, které si ve své době prozpěvoval snad každý. S Rezkem to byl hit Asi, asi.., s Drupim nezapomenutelné Setkání, pro ty co se cítí sami, a s Kotvaldem a Hložkem vytvořila jedinečné zázemí pro jejich písničku Holky z naší školky. Také si zahrála ve filmu Trhák se známým neodolatelným svůdcem žen, hercem Jurajem Kukurou. Film s názvem Trhák však tak výrazným trhákem nebyl.
I přes její velké úspěchy na hudební scéně, její osobní život tak šťastný v minulých letech nebyl. Byla provdaná za nejznámějšího baletního tanečníka Národního divadla, Vlastimila Harapese, o kterém se dnes již veřejně mluví jako o slavném umělci, který má rád stejné pohlaví. Po několika letech se rozvedli a ten samý rok si vzala operního pěvce Štefana Margitu, se kterým dodnes tvoří velmi semknutý svazek. A to jak láskyplný, tak i pracovní a jak se zdá, oběma to velmi svědčí. V několika rozhovorech mluvila Hana Zagorová otevřeně o své touze mít dítě. Bohužel, kvůli zákeřné nemoci, která jí dlouhá léta sužovala, se jí nepodařilo dítě mít, ani – tentokrát pro nepřízeň osudu - žádné adoptovat. Její láska k dětem se odrazila v její snaze cizím dětem pomáhat. Na jejích koncertech je často vidět postižené děti, které sedí v první řadě, zpěvačka sama zaštiťuje a pořádá různé kulturní akce pro opuštěné či postižené děti.
I když je pro mnoho posluchačů normalizační hvězdou, která obrážela turné po tehdejší SSSR a NDR a podobně, je mnoho těch, kteří jí dodnes obdivují a její hudbu poslouchají s láskou a nostalgií. Rádi jí vidí na obrazovce, obdivují ji, jak dobře vypadá (i když není známo jako o Heleně Vondráčkové, jestli kdy byla na nějaké plastické operaci) a jak jim to s manželem Margitou sluší. Díky romantickému žánru, kterého se vždy Hana Zagorová držela, je v mnoha myslích starší generace spíš jako zpěvačka písniček, které mají rádi, než jako komunistická prominentka, což se u některých jejích kolegů opravdu říct nedá.
Pokud se chcete Hany Zagorové na cokoliv zeptat, zapojte se do našeho on-line rozhovoru, který proběhne ve středu v poledne. Víte, jak vznikají její písničky? Jak se vypořádala s minulostí a se slávou? Proč uvádí pořad Hogo Fogo? Co pro ní znamená její manžel Štefan Margita? Jestli jí nevadí, jak jí parodují její nováčtí kolegové v pořadu TELE TELE? Na to všechno se jí klidně zeptejte! Rozhovor vám přinášejí Novinky.cz a magazín Žena-in.
Ptát se můžete už teď a tady.
Reklama