Když před nedávnem ohlásil David Duchovny definitivní odchod ze seriálu Akta X, fanynky zaplakaly, protože po sedmi letech přišly o svého oblíbeného Foxe Muldera. Teď si mohou rvát vlasy i mužští příznivci sci-fi, protože podle všeho letos zmizí i Scullyová. Její představitelka Gillian Anderson řekla, že už se cítí úplně “opotřebovaná” a že je čas odejít a začít někde jinde. Navíc by se prý chtěla víc věnovat své šestileté dceři, která trpí maminčinou zaneprázdněností. Nový začátek ale nebude pro Gillian úplně jednoduchý – lidé všude na světě v ní teď vidí agentku a obsadit ji do radikálně odlišné role si jen málokdo troufne.
Příklad si Gillian může vzít z Davida Duchovnyho, který Muldera pověsil na hřebík o něco dříve a jinou zábavu si našel docela rychle. On a jeho manželka Tea Leoni se totiž dali na umění - a ne ledasjaké. Vytvářejí spolu obrazy, které mají na aukcích úspěch ne tak pro svou hodnotu, ale pro to, co za nimi stojí. Malířské seance totiž probíhají v Mulderově domácnosti tak, že David se svlékne do naha, Tea mu aplikuje barvy na zadek a boky a obarvený David si pak jednoduše sedne na připravené plátno. První obraz je hotov a může se začít s dalším. Obtisky Duchovného zadku mají na trhu úspěch a jejich “autor” se při výrobě nejen skvěle baví, ale užije si trochu vzrušení – to když ho Tea pleská po zadku, “aby se barvy pěkně promíchaly”. Jen pro pořádek je třeba uvést, že peníze z prodeje putují na konto spolku pro ochranu zvířat – kromě malířského talentu mají totiž manželé ještě herecké úspěchy, které je dokáží uživit docela snadno.
Ex-Scullyová si tedy nemusí dělat starosti – kdyby bylo nejhůř, stačí přitisknout příslušné partie na plátno. Po obrazech se jistě jen zapráší.
Reklama