Hostem, který přijal naše pozvání do internetové kavárny Electra v Praze, je spisovatelka, scénáristka, moderátorka a šéfredaktorka Halina Pawlowská. Jedna z našich nejvýraznějších ženských osobností přelomu století :-) Už ve středu v poledne si s ní můžete on-line popovídat!
Halina Pawlowská je výrazná díky své osobité tvůrčí práci, stejně jako díky své velmi ženské postavě a také díky svému nápadnému image. Patří k ní velikánské výstřihy, nápadně nalíčené překrásně veliké oči věčně nabroušená a pohotová ústa. V televizi se s ní můžete pravidelně setkávat v talk show Banánové rybičky, kde vás spolu s různými slavnými osobnostmi učí, jak přežít příbuzné, lásku, dovolenou, rodinu a kdoví co ještě. Velmi populární byl také její společenský magazín Žito, uváděla také pořady Dokonalé štěstí a Zanzibar. Jako scénáristka je podepsána pod více než dvaceti televizními inscenacemi a filmy Evo, vdej se, Můj hříšný muž, Vrať se do hrobu a Díky za každé ráno. Poslední jmenovaný film (režie M. Šteindler) byl oceněn mnoha filmovými cenami včetně čtyř Českých lvů. V nakladatelství MOTTO vyšly její knihy Díky za každé nové ráno, Ať zešílí láskou, Zoufalé ženy dělají zoufalé věci, Dá-li pánbůh zdraví, i hříchy budou, Charakter mlčel a mluvilo tělo, Jak být šťastný. Dvanáct nemorálních rad, Proč jsem se neoběsila, Hroši nepláčou, Banánové rybičky.
Halina Pawlowská se narodila ve znamení berana roce 1955. Vystudovala FAMU, pracovala nějaký čas na volné noze, pak v televizi v redakci zábavy, ve scénáristickém oddělení na Barrandově, v týdeníku Telegraf, připravovala televizní pořady, psala scénáře, knihy, fejetony… Do letošního jara byla osm let šéfredaktorkou společenského magazínu Story, nyní šéfuje časopisu Šťastný Jim. S maminkou, manželem Zdeňkem, dcerou Natálií a synem Petrem žije v Praze a nedávno si prý pořídila dům v Podkrkonoší.
Humor Haliny Pawlowské oslovuje především ženy, ale její osobnost dostává na kolena i příslušníky silnějšího pohlaví. Jaká je ve skutečnosti Halina Pawlowská? Co jí baví, co jí rozčiluje, jaké lidi má ráda, jak tráví volný čas, co by ještě chtěla ve své profesi dokázat, jaký je její vztah k internetu… Na to vše a na spoustu dalších věcí se jí můžete zeptat už tuto středu v poledne on-line. Své otázky ale můžete posílat už teď.
Reklama