Tuto středu v jedenáct hodin bude v internetové kavárně Electra na Rašínově nábřeží v Praze, kde tradičně probíhá náš on-line rozhovor se známými lidmi, určitě děsná sranda. K počítači na pozvání magazínů Žena-in.cz a Novinky.cz zasednou tentokrát hned dva hosté – a to vtipálci Aleš Háma a Jakub Wehrenberg neboli Knedlo a Zelo. Dá se předpokládat, že rozhovor bude probíhat ve velmi rozpustilém duchu, protože od těchto svou pánů se ani nic jiného očekávat nedá.
Kdo zná jejich humor z rozhlasové stanice Frekvence 1, kde mají každý všední den od 14.00 do 15.00 svůj pořad Knedlo Zelo aneb Na vlastní ovar, tak ví, že oba moderátoři nejdou pro vtip daleko a že jejich styl legrace nezná a nectí skoro žádné hranice. Stručně řečeno: většině lidem se způsob, jak Knedlo a Zelo vytáčejí své posluchače, líbí, ale málokdo by se chtěl stát terčem jejich žertovných telefonátů.
Aleš a Jakub se poznali koncem 80. let na studiích na konzervatoři v Praze (jejich spolužáky byli sourozenci Gondíkovi, Dan Hůlka, Kateřina Hrachovcová a další) , kde spolupracovali na absolventském představení Těžká Barbora. Kromě roku a půl, kdy byl Aleš Háma v Americe, jsou spolu vlastně pořád. Oba pracují v rádiu Frekvence 1, moderují pořad Eňo Ňůňo na ČT, vydali dvě CD a vysloužili si přezdívky "chytrej s vtipným". S Daliborem Gondíkem, bratrem Adély Gondíkové, která byla naším hostem minulý týden, mají hudební skupinu Hamleti, která vystupuje v divadelních klubech a na mejdanech. Aby nebyli jenom Knedlo a Zelo, adoptovali údajně v pražské ZOO mládě prasete vietnamského, takže teď už jsou skutečně Vepřo-Knedlo-Zelo :-)
Aleš Knedlo Háma se narodil 6. května 1973 ve znamení Býka. Říká o sobě, že je flexibilní optimista s destruktivními sklony k profesionalitě. Už ve škole v Karlových Varech se mu prý děti smály pro jeho velké uši a on reagoval tak, že dělal obličeje a smál se s nimi. Tak se naučil dělat si srandu sám ze sebe. Studoval na pražské konzervatoři a ve dvaceti odjel na rok a půl do San Franciska. Jako herce jste ho mohli vidět například ve Šťastné rodině, Útěku do Budína a v seriálech Na lavici obžalovaných justice a Policajti z předměstí. Kromě rádia a televize se věnuje také dabingu.
Jakub Zelo Wehrenberg se narodil ve Vsetíně 24. srpna 1974 ve znamení Panny. Údajně miluje všechny posluchače, hlavně ty víceméně chápající a hlavně na sádle… Jako dítě hrál ve filmu Páni Edisoni, ale na rozdíl od Aleše ho divadelnictví nikdy nelákalo, takže si po ukončení studia vybral televizi a později i rádio. Velkou roli dostal v roce 1997 ve filmu Báječná léta pod psa, kde ztvárnil dospívajícího mladíka Kvída, televizní diváci ho však budou znát spíše ze seriálu Zdivočelá země, kde se představil jako Jerry. Také hrál ve filmu Minulost (1998) a v seriálech Prima sezóna a Na lavici obžalovaných justice.
Chcete si udělat legraci z Knedla a Zela? Chcete, aby si ji oni udělali z vás? Máte pro ně nějakou seriózní otázku? Ptejte se ve středu 6. června v jedenáct, nebo svůj dotaz pošlete už TEĎ!

Reklama