Dalším hostem pravidelného on-line rozhovoru, který pro vás připravují magazíny Žena-in.cz a Novinky.cz, bude už tuto středu zpěvačka Petra Janů. Na židli v internetové kavárně Electra v Praze na Rašínově nábřeží, kde se vystřídaly už desítky slavných osobností, se posadí ve středu v poledne, aby odpovídala on-line na vaše dotazy.
Petra Janů se narodila 19. listopadu 1952 ve znamení Štíra. Svou pěveckou kariéru zahájila získáním Stříbrného řetězu na festivalu v Jihlavě v roce 1972. Její začátky ve sféře showbusinessu jsou spojeny s divadlem Semafor. Na svém kontě má patnáct sólových desek, jichž se prodalo celkem 1,4 milionu kusů. Čtyřikrát byla Zlatou slavicí, pětkrát se umístila na druhém a třetím postu, druhé místo získala dvakrát i v soutěži TýTý. Dodnes máme všichni v živé paměti její hity jako převzaté písničky Moje malá premiéra a Už nejsem volná, nebo Svobodovy skladby S láskou má svět naději nebo Říkej mi. Zahrála si ve dvou celovečerních filmech: Koncert a Můj hříšný muž. V devadesátých letech jste ji mohli vidět a slyšet v muzikálech Les Misérables, Sny nocí svatojánských a Někdo to rád horké, aby nakonec zakotvila v divadle Kalich, kde v muzikálu Janka Ledeckého Hamlet ztvárňuje nevěrnou královnu Gertrudu (a zpívá hit Jsem nevěrná). Kromě své divadelní činnosti také Petra Janů koncertuje se soubory Boom Band a Golem a v jednom rozhovoru se nechala slyšet, že by si zase ráda zazpívala před rozbouřenou Lucernou. Své zkušenosti jedné z nejosobitějších zpěvaček české populární hudby posledních desetiletí zúročuje také jako přednášející na pražské konzervatoři, kde učí interpretaci a výraz. Její poslední album se jmenuje Jedeme dál II a producentem této desky nebyl nikdo jiný, než Petr Janda ze skupiny Olympic, se kterým si Petra na albu vystřihla několik krásných duetů. Kromě toho jste mohli vidět Petru Janů v netradiční roli moderátorky televizní amatérské pěvecké soutěže Carusošou, kde na nějaký čas vystřídala Otakara Brouska ml.
Životním partnerem Petry Janů a jejím manažerem v jedné osobě je už 23 let Michal Zelenka, o kterém Petra říká, že je na něj stoprocentní spolehnutí. Zdá se, že Petra Janů je i přes svou minulost rockerky docela usedlá dáma, která nade vše miluje odpočinek na své oblíbené chaloupce v jižních Čechách. Sama říká, že jejím pohledem na svět a na sebe samu dost zahýbala vážná dopravní nehoda, která ji potkala na počátku 90. let. Zpěvačka pak více než čtvrt roku ležela v nechodící sádře a pak ještě 18 měsíců chodila o berlích.
Jaké jsou názory Petry Janů na život, na lásku, na nevěru, na zpívání? Co jí dává práce v divadle? Co by ještě chtěla v branži dokázat? Na co ve své kariéře nejraději vzpomíná? A na mnoho dalších věcí se můžete Petry Janů zeptat už ve středu v poledne a nebo jí svou otázku pošlete už teď.
Reklama