Brendan Fraser je vzdělaný, kultivovaný a cílevědomý mladý muž, který umí být ve správnou dobu na správném místě. Jako herec se Brendan dlouhou dobu nedokázal prosadit a až před dvěma lety dostal hlavní roli v dobrodružném filmu Mumie, od kterého se toho popravdě příliš nečekalo. Jenže - chyba lávky, film inspirovaný Indiana Jonesem se vyhoupl na žebříčcích návštěvnosti pěkně vysoko a dlouho tam zůstal – stal se téměř bez reklamy kasovním trhákem a na jeho úspěchu se „svezl“ i Brendan Fraser.
Novopečená hollywoodská hvězda samozřejmě hraje i v pokračování tohoto filmu, které mělo nedávno celosvětovou premiéru a hned v prvním týdnu promítání zase prolomilo všechny rekordy. Vypadá to, že Brendan prostě nosí štěstí, tedy hlavně co se výdělků týče. Při natáčení se totiž všem spíš lepila smůla na paty – filmaře pronásledovalo špatné počasí, na Sahaře zažili písečnou bouři a hned vzápětí záplavy, takže museli být evakuováni vrtulníky marocké armády. Sám Brendan si taky užil víc než dost – při natáčení akčních scén značně riskoval a několikrát se pořádně zranil - zlomil si pár žeber, vyhodil ploténku a přetrhl vazy v koleni, takže výrazy bolesti budou ve filmu opravdu zcela autentické.
Na druhou stranu – ukazuje se, že Brendan dobrodruha nejen hraje, ale také jím sám je. Naneštěstí pro četné obdivovatelky i jiná věc se má ve filmu stejně jako ve skutečnosti – Brendan je šťastně ženatý, proč na to ale myslet ve zšeřelém kině a nepokochat se pohledem na krásného, urostlého a větrem ošlehaného chlapa, který se s nepřáteli bije jako lev?
Reklama