Po půvabné blondýnce Janě Štefánkové přivítáme tento týden na pravidelném on-line rozhovoru magazínů Žena-in.cz a Novinky.cz pro změnu muže, a to romantického zpěváka Petra Muka. Přijde do internetové kavárny Electra v Praze ve středu 16. května už na jedenáctou hodinu a vy mu budete moci položit on-line otázky týkající se jeho hudby i jeho životních postojů.
Možná nevíte, že ještě před příchodem do Prahy působil mladičký Petr Muk v punkové kapele Dural, se kterou vystupoval po zábavách. Když se se spoluhráčem Dušanem Vozárym přestěhovali do hlavního města, začali se víc zabývat svým vztahem ke světu a Petr Muk v té době začal inklinovat vyloženě k náboženské a duchovní hudbě. To se také projevilo na jeho další hudební činnosti, určitě si vzpomínáte na skupiny Jeruzalém, Oceán nebo Shalom. Obrovský úspěch, který v té době Petr Muk prožíval byl následně vystřídán údajně velmi „hubeným“ obdobím, kdy měl zpěvák, podle svého vyjádření v rozhovorech, docela hluboko do kapsy. V roce 1997 se však situace otočila, protože Petr Muk vydal své první sólové bezejmenné album, které mu přineslo pochvalné kritiky. Od syntezátorové hudby se Petr posunul zpět ke klasické písničce a zdálo se, že dobře udělal.
V období muzikálových žní se Mukovo jméno objevilo i v souvislosti se dvěma z nejdiskutovanějších českých muzikálů – Rusalka a Johanka z Arku. Momentálně je Muka plné rádio, patří k nejhranějším českým interpretům a Akademie populární hudby ho nominovala jako jednoho z kandidátů na titul Zpěvák roku 200 spolu s D. Bártou a A. Brychtou. Popudem k tomu, aby se Petr Muk vyšplhal minimálně tak vysoko na žebříčku popularity, jako býval, je jeho nejnovější album Jizvy lásky. Součástí turné k této desce byl i koncert v Národním domě na Smíchově, který se konal 22. dubna. K němu se pojí dost kuriózní situace, protože Petr Muk odpoledne před koncertem havaroval ve vypůjčeném autě, které řídila jeho přítelkyně a vokalistka Míška Klimková. Vůz, kterému se prý do cesty připletl zajíc, skončil v pangeju přesně v místě, kde stál billboard propagující právě Mukovo album Jizvy lásky. Naštěstí nedošlo k vážnějšímu zranění a Muk, který šrámy z nehody skryl pod černé brýle ještě večer na koncertě vystoupil.
Chcete vědět o Petrovi Mukovi víc? Zajímá vás, jak to dopadlo s jeho obrovským zájmem o židovskou víru, ke které kdysi údajně konvertoval? Jestli je pravda, že má v poslední době vážné problémy s alkoholem? Jak je to s jeho láskami? Co plánuje v hudbě? Připojte se ve středu v 10.30 hodin a povídejte si s Petrem Mukem on-line. A nebo své otázky posílejte už teď.
Reklama