Robert Downey, krasavec a milovník života, herec, který v seriálu Ally McBealová ztvárnil Allyinu novou velkou lásku, si asi pár let posedí za mřížemi. To, že si neodpírá žádnou radost, včetně drog, je o Robertovi známo, smlouva v seriálu ho ale zavazovala držet se zpátky. Párkrát během natáčení měl sice drobné potíže, ale Calista Flockhart, představitelka Ally, držela nad Robertem ochrannou ruku – teď sama sebe obviňuje, protože ho nedokázala uhlídat.
Robert Downey byl před čtrnácti dny zatčen, viditelně v rauši, před domem svého dvorního dodavatele a při pokusu utéct mu z kapes popadalo několik pytlíků s kokainem. Hlavní producent ho ihned vyhodil ze seriálu, vystříhal ho z už natočených dílů a hrozí podáním žaloby. Robert mezitím v léčebně čeká na proces v kauze držení a distribuce drog a špatné zprávy se hrnou pořád dál.
Onen muž, před jehož domem ho policisté zadrželi, byl totiž spojkou šéfa ruské mafie a je hlavním podezřelým z brutální vraždy své dvacetileté milenky, která byla nalezena rozřezaná na dvě poloviny. Trochu silná káva. Vyšetřovatelům se ale zdá, že Robert by mohl mít s celou záležitostí něco společného, nebo, že by mohl přinejmenším něco vědět. Nikdo z Robertových známých nechce věřit, že by mohl tak naprosto okouzlující, vtipný a neodolatelný muž mít něco společného s rozřezáváním mladých ruských prostitutek – pravděpodobně se jedná jen o shodu náhod, každopádně je ale Downey nepoučitelný, přátelí se zločinci a kokain z něj padá, kudy chodí. Na něco takového by nestačila ani Ally s Johnem a Richardem dohromady.

Lenka Penkalová
Reklama