Tom Cruise a Nicole Kidmanová byli vždy miláčky společenských rubrik a platili za dokonale krásný a nerozlučný pár. V únoru ale Tom zažádal o rozvod a iluze pohádkového manželství se zhroutila. Každý velký rozchod je vždycky mediální bombou a v tomto případě to platí vrchovatě – se spekulacemi o tom, co zapříčinilo konec dlouholetého vztahu se roztrhl pytel a akcie obou celebrit na poli bulvárního tisku vylétly nahoru.
Nejprve se roznesly řeči o tom, kdo byl komu údajně nevěrný a s kým – Nicole musela vysvětlovat vyzývavé úsměvy směřující k Georgi Clooneymu a vstřícné chování k hereckému kolegovi Ewanu McGregorovi. Jistý americký gay zase přišel s historkou, že byl Cruisovým milencem a že je Nicole nachytala jaksi přímo při činu, v poloze, která nemohla vzbuzovat žádné pochybnosti o Tomově sexuální orientaci. Vzápětí se veřejné sympatie přiklonily na stranu Nicole, která se slzami v očích novinářům prozradila, že vinou rozchodového stresu potratila. Nicole se neúspěšně snažila otěhotnět už od svatby a nakonec adoptovala dvě děti, Cruise ale ani tohle příliš nedojalo, podle něj dítě stejně nebylo jeho.
Zdá se, že teď už je konec emocím a začíná velká právnická bitva o stamiliony – hlavním předmětem sporu je přesné datum definitivního rozchodu, podle amerického práva totiž musí manžel, který zažádá o rozvod se svou chotí po více než deseti letech manželství, platit své bývalé tučné alimenty až do doby, než se znova vdá – a do toho se Cruisovi samozřejmě nechce. Tvrdí proto, že vztahu zasadila konečnou ránu hádka, která proběhla pár dní před obrovskou oslavou jejich desátého výročí. Nicole naopak přísahá, že ještě o Vánocích si spolu pěkně užívali a zdálo se, že vztah získal novou šťávu – podle ní všechno skončilo až 4. února, kdy Cruise podal žádost o rozvod pro „nepřekonatelné rozdíly“, o nichž prý Nicole neměla ani ponětí.
O tom, jak se celá věc ve skutečnosti měla, se už asi nic nedozvíme, teď budeme jen sledovat tahanice o děti, o majetek a o veřejné sympatie. Nic nového pod sluncem.

Lenka Penkalová
Reklama