Americký rapper Eminem svou kariéru založil na důsledném hraní role „zlého hocha“ – jeho hudba mu před nedávnem vynesla dva zlaté glóby, náctiletí posluchači ho milují a jejich rodiče ho nenávidí, protože opravdu velmi drsné texty jeho písní jsou plné vulgarit a násilí. Eminem prostě nenechá nikoho chladným – a o to právě tomuto zpěvákovi jde, chce především provokovat a daří se mu to nadmíru dobře. Přitom si nikdo nemůže být jist, který z Eminemových kousků je jen recese a hra a který je míněn vážně.
Naposledy v úterý Eminem opět přiživil svou kontroverzní image, když u soudu dostal dvouletou podmínku za nedovolené držení zbraně a navázal tak na necelý rok starou obžalobu z podobného přečinu, za nějž mu hrozilo pět let za mřížemi. Osmadvacetiletý rapper se mimoto stihl ještě rozvést – po dvou letech skončilo poměrně klidně jeho manželství s Kim Mathersovou, s níž má pětiletou dcerku. Aby však ďábelský obraz nebyl porušen, honosí se Eminem na hrudi tetováním „Ať Kim shnije!“ a pohotově nazpíval nový hit o tom, jak by svou ženu rád zabil. Opravdu roztomilé.
Ani tohle ale Eminemovi nestačí – vodu znova rozvíří v červnovém vydání britského Cosmopolitanu, pro nějž se nechal fotografovat nahý s dynamitem v ruce. Je opravdu těžké odhadnout, s jakou municí na nás tenhle provokatér půjde příště – jistě ale najde způsob, jak popudit ještě dalších pár tisíc lidí.

Lenka Penkalová
Reklama