“Pravé ženy prý kromě jiného rády nakupují. Jste i vy pravá?” zeptali jsme se Jany Štefánkové, známé z magazínu Playboy a moderování Peříčka.
“V téhle chvíli jsem ta nejpravější,” smála se Jana, přemísťující právě balíky a balíčky do svého auta. „Miluju nákupy ve velkém stylu, žádné troškaření,” prohlásila. “Právě jsem si pořídila šestery společenské šaty, několikery kalhoty a nějaké ty doplňky.”
Nakupujete vždycky takhle “záchvatově”?
“Tentokrát jde o rafinovaně promyšlený tah. Ale častěji vcházím do obchodů bez plánu, živelně. Když vidím něco senzačního, je to jako láska na první pohled, prostě se bez toho nedá žít. Nebo dá, ale špatně.”
Takže si pro to jdete klidně o půlnoci nahá?
“Narážíte na noční natáčení mé reklamy na nákupní úvěrovou kartu YES v Myslbeku? No dobrá, opravdu jsem byla nahá, žádný trik. Jestli se chcete zeptat, jak to, že jsem se nestyděla, odpovím ano, styděla, ale filmaři i bodyguardi se chovali jako profíci i gentlemani současně. A pak, ta reklama byla dobrá, měla vtip. Koupila jsem si totiž, stále neoděná, s nákupní úvěrovou kartou YES nakonec takovou malinkou kabelku. Ano, byla to láska na první pohled.”
Kartu jste držela při té příležitosti v ruce poprvé a naposled?
“Kdepak, já mám platební karty v oblibě odedávna. Nelákají zloděje a báječně se s nimi utrácí. Třeba s tou nákupní úvěrovou kartou YES se dá nejen všude platit, ale navíc se dají pořizovat i věci, na které zrovna nemáte. To beru! Když mi něco dražšího padne do oka, nemusím se toho s povzdechem vzdávat. Prostě, na splátky můžete mít úplně všechno.”
U jakých výloh nejdéle stojíte?
“Pochopitelně u těch s prádlem, to je moje vášeň. Jsem tím pověstná, však jsem také propůjčila svoje jméno celé prádelní kolekci. Zrovna teď jsem předváděla modely při focení nového katalogu. Možná je to trochu marnivost, ale já prostě musím mít na sobě pořád pěkné prádlo, už pro svůj dobrý pocit a bezva náladu.”
Co nosíte ráda “navrchu”?
“V soukromí a ve volném čase oděvy z kůže, trika, džínsy. Z duše mi mluví barvy zelená a černá. A taky pravé kožichy. Ve společnosti a při moderování nemusím mít pravé šperky, větší efekt udělá bižuterie. Za módu a kosmetiku zkrátka utrácím nejvíc, ale je to můj pracovní nástroj. Třeba teď jsem vybírala šaty na uvádění módní přehlídky v brněnském Boby centru.”
Je něco, kromě módy, co byste si ráda pravidelně kupovala?
“Knihy. Strašně ráda chodím na Václaváku do velkých knihkupectví a obdivuju tu spoustu nádherných publikací a zajímavého čtení, které je dnes k mání. A umím si představit, že by knihy mohly být daleko větší součástí mého života než dosud.”
Doprovází vás při nákupech přítel?
“Ne, zásadně nakupuju sama, nejsem sadistka. Mého partnera, tak, jako ostatně skoro všechny muže, nákupy upřímně otravují, takže ho tím netýrám. A nezapojuji do akce ani kamarádky, při cestě obchody chci poslouchat jen vlastní instinkt, žádné, byť dobře míněné, rady. Snad jen se sestrou Věrkou bychom se u nákupů snesly a ještě krásně doplňovaly. Jenže to má háček, já jsem v Praze a ona teď na Novém Zélandě,” pravila Jana Štefánková, zaklapla kufr auta s balíky, ještě jednou zazářila a odjela.
Reklama