Nový životopis Jacka Nicholsona z pera Patricka McGilligana jde za mořem na dračku. Autor knihy vyzpovídal stovky Nicholsonových přátel a známých a vymámil z nich opravdu neuvěřitelné věci – jen málokdo by například hádal, že skvělý herec, jehož náručí už prošly desítky krásných žen, byl kdysi poněkud nevábným obtloustlým mladíkem a špatným milencem s nevyjasněnou sexuální orientací.
O tom, že jeho údajná sestra je vlastně jeho matkou, se dozvěděl až po smrti prarodičů (které však považoval za své rodiče), takže podivínství má zjevně v genech.
Pocitů méněcennosti se Jack nadobro zbavil v šedesátých letech, kdy se etabloval na filmovém plátně a horlivě se zapojil do drogových a sexuálních experimentů. V roce 1962 se poprvé oženil, ale moc dlouho v manželství nevydržel – není to zřejmě muž stvořený pro dlouhé vztahy. Další přítelkyně, známá sexbomba Mimi Machu měla trochu zvláštní zlozvyk – scházela se s Jackovými přáteli a vyprávěla jim, že Jack je v posteli absolutně neschopný, takže ani tenhle vztah žádnou budoucnost neměl. Šestnáct let žil Nicholson s Anjelicou Houston a v devadesátých letech se stal dvakrát otcem, ale nic z toho jej nepřimělo se usadit.
Dvaašedesátiletý herec je postelový nomád a stále platí za donchuána - v době, kdy jiní muži přece jen poněkud umdlévají, si Jack dál nerušeně užívá. A podle své současné přítelkyně Lary Flynn Boyleové je prý stále „neskutečně sexy“.

Lenka Penkalová
Reklama