Osmatřicetiletá americká herečka Jodie Fosterová je podruhé těhotná a stejně jako před třemi lety, kdy se jí narodil synek Charlie, se o otci dětí odmítá bavit. Jodie je v tomto ohledu velmi radikální - tvrdí, že chce děti a ne muže, takže se nejspíš i tentokrát nechala uměle oplodnit spermatem anonymního dárce.
Nadmíru úspěšná a pracovně vytížená žena, majitelka dvou Oscarů a režisérka oceňovaných filmů se měla letos stát předsedkyní poroty mezinárodního filmového festivalu v Cannes, ale nakonec musela tuto čestnou funkci odmítnout – ne kvůli těhotenství, ale kvůli roli. Zahraje si totiž místo Nicole Kidmanové, která si zranila koleno, v novém, všemi očekávaném snímku Davida Finchera, režiséra kultovního Klubu rváčů. Zdá se, že bude nač se těšit a Jodie si možná vyslouží dalšího Oscara.
Na toho teď ale herečka myslí ze všeho nejmíň, užívá si těhotenství, relaxuje, chodí cvičit jógu a zdravě jí – prostě vzorná matka, která si postavila hlavu a nechce se o své děti s nikým dělit - nebo prostě jen nenašla nikoho, kdo by si něco takového zasloužil.

Lenka Penkalová
Reklama