Dvaatřicetiletá herečka Ashley Juddová podepsala minulý týden filmovou smlouvu, která ji zavazuje k tomu, být kočkou. Tedy lépe řečeno Kočičí ženou. Holywoodští producenti se totiž rozhodli pro emancipaci a v novém filmu o Batmanovi už nebude hlavním hrdinou Netopýří muž, nýbrž mrštná žena s devíti životy, kterou v předchozím díle tohoto trháku hrála Michelle Pfeifferová.
Ashley Juddová je u nás ještě poměrně neznámým jménem, ale za mořem už válcuje jednu slavnou kolegyni za druhou – v těchto chvílích jde v Americe do kin romantická komedie Somebody Like You, jejíž tvůrci dali Ashley přednost před hvězdami Sandrou Bullockovou a Julií Robertsovou – a to už něco znamená!
Přitom se Ashley musela vypracovat doslova z nuly, narodila se v Kentucky a celé dětství bydlela v domě bez elektřiny, telefonu a tekoucí vody. Ve škole zrovna neprospívala a večery trávila v zakouřených barech, kde zpívala její matka. Srdceryvný příběh malé slečny bez velké budoucnosti ale skončil nezbytným americkým happyendem – úspěchem, slávou, miliony na kontě. Ashley sama by byla dobrým námětem pro film – a podnikavým producentům asi nebude dlouho trvat, než to zjistí.

Lenka Penkalová
Reklama