To si asi říkají norští farmáři, kteří požadují, aby byl slavný francouzský herec desinfikován pokaždé, když překračuje hranice jejich země. Že by byl slavný Cyrano takový špindíra? Ne, důvodem je obava z rozšíření epidemie slintavky a kulhavky, která jako strašidlo obchází Evropou. Norští farmáři míní, že by se měl celý filmový štáb včetně slavného nosatého Francouze kompletně desinfikovat, než začne natáčet film I am Dina v exteriérech norského venkova. „Depardieu bude cestovat tam a zpátky mezi Norskem a Paříží. Jestlipak bude pokaždé znovu procházet desinfekcí?“ Tak se táží v obavách farmáři a hodlají bránit svá stáda.
Norský deník Nordlands Framtid dokonce otiskl rozhovor s manželi Oddbjoernem a Astrid Olsenovými, jejichž syn se účastní natáčení jako komparsista. Ti mají takový strach ze zrádné nemoci, že svého syna, který si byl zkoušet kostýmy před natáčením, odmítli vpustit do stáje. O tom, zda chlapec musel pak absolvovat úplnou chemickou očistu, se noviny nezmínily…
Norsko je od minulé středy další zemí, která zakázala dovoz masa a masných výrobků ze zemí Evropské unie z obav před rozšířením kulhavky a slintavky, která už kromě Velké Británie postihla také Francii.
Reklama