Dalším hostem pravidelného on-line rozhovoru, který vám přinášejí magazíny Žena-in.cz a Novinky.cz, bude plavovlasá zpěvačka Leona Machálková. Třiatřicetiletá stálice českého popu zasedne k počítači v internetové kavárně Electra na Rašínově nábřeží v Praze už tuto středu přesně v poledne.
Narodila se na Moravě, kde s rodiči žila v Přerově. Sama o sobě říká, že byla od malička všestranné, živé a neposedné dítě, potřebovala se vyřádit a nosila ze školy jednu poznámku za druhou. Osm let zpívala v dětském sboru a hrála na housle. Přesto nešla studovat žádný umělecký obor, ale český jazyk a dějepis na FF UP v Olomouci. Zpívala s kapelami Damiján a Znamení dechu a v roce 1991 vyhrála konkurs do divadla Semafor. Také byla moderátorkou rádia Evropa 2 a televizního písničkového pořadu. Od roku 1993 se objevuje v nejrůznějších úspěšných muzikálech West Side Story, Jesus Christ Superstar, Dracula, Mise a nejnověji jako Mercedes v muzikálu Monte Cristo (opět tedy po boku Daniela Hůlky). Spolupracovala na hudbě pro muzikál Šakalí léta a namluvila a nazpívala roli Esmeraldy pro českou verzi kresleného Zvoníka u matky boží. Byla hostem vánočního turné Karla Gotta. Na svém kontě má více než deset velmi úspěšných alb, nejčastěji s filmovým a muzikálovým repertoárem nebo převzatými skladbami. V současné době patří Leona k nejprodávanějším zpěvačkám u nás. Sbírá jedno ocenění za druhým a v anketách popularity se objevuje na předních pozicích.
Není to tak dávno, co Leona prožila ve svém soukromí něco hodně bolestného. Po čtrnácti letech se rozešla se svým přítelem Lubošem Holzerem. Od doby byla vystavena velké pozornosti bulvárních médií, která sledovala, kdo z řady obdivovatelů teď stane na uprázdněném místě po boku krásné a úspěšné blondýnky. Leona se však nechala slyšet, že na nový vztah si chce počkat, že si potřebuje udělat v sobě pořádek a že nehodlá nikoho plánovitě lovit. Podle některých zdrojů však zase zpěvačka prohlásila, že by se ráda brzy usadila a pořídila si rodinu. Šuškalo se také o jejím poměru s Karlem Svobodou a s jejím manažerem Miroslavem Jansou, ale Leona nikdy neřekla, že by něco z toho byla pravda. Co se však dá předpokládat je, že její nový partner bude patřit do vyšší věkové kategorie, protože o Leoně se ví, že vyhledává starší partnery, a to nejen v milostné sféře, ale i jako přátele a kamarády.
Kromě zpívání má Leona Machálková ráda jízdu na kole, plavání a lyžování, chodí ráda do přírody, zajímá ji alternativní medicína, jí zeleninu a ovoce, pěstuje jógu, ráda řídí a poslouchá hudbu od jazzu až po nářez.
Chcete vědět, komu právě teď patří srdce Leony Machálkové? Jakou muzikálovou roli by si ráda vyzkoušela? Po čem touží ve své kariéře nejvíc? Jestli jí nevadí, když ji lidé zařazují do škatulky „blondýna“? Položte jí otázku v on-line rozhovoru ve středu 14. března v poledne nebo ji už teď napište SEM!
Reklama