Donedávna méně známý herec, dnes populární moderátor nervy drásající napínavé televizní soutěžní show, kde lidé vyhrávají velké částky peněz! Z Vladimíra Čecha se takřka přes noc stala neuvěřitelně známá tvář Novy. Navíc natolik známá, že za několik málo odvysílaných dílů pořadu ho jeho popularita vystřelila až k ocenění Největší objev loňského roku v divácké anketě TV Nova Anno 2000. Tvář patří herci, sportovci a dabérovi Vladimíru Čechovi.
Vladimírovi je 49 let, je podruhé ženatý a má tři děti – dvě dcery a jednoho syna. Takřka celý život strávil jako herec v oblastních divadlech. Jeho moderování mu hned po revoluci přineslo první ovoce – moderoval mítinky Občanského fóra v Pardubicích. Stal se nejoblíbenější postavou pardubického OF a to ho vyneslo až do České národní rady jako poslance. Po dvou letech ale poznal, že další volby jsou spojeny s intrikami, ze kterých mu bylo špatně, takže se rozhodl tuto epizodu skončit.
Vladimír Čech se neživil jen divadlem, ale také dabingem a občas nějakou reklamou. Divadlo však považuje za absolutní základ herecké profese. Myslí si, že pokud ho herec nedělá, je o mnohé ochuzen. Sám nezažil hezčí okamžiky, než když stál na divadelních prknech a fungovalo to. Bohužel za celou dobu totality neměl na růžích ustláno kvůli své matce, bývalé televizní hlasatelce, která musela odejít z televize z politických důvodů. Nejraději hraje role komplikované a záporné. Čím zápornější, tím lepší. Jaké role si zahrál, určitě rád prozradí v rozhovoru.
Jak se V. Čech dostal k moderování soutěže Chcete být milionářem?, která je velkým hitem na celém světě? Podle představ tvůrců měl být moderátorem soutěžní show Chcete být milionářem? vzdělaný a chytrý muž v nejlepších letech, který dokáže vzbudit důvěru publika a soutěžících, muž atraktivní, jenž zaujme nejen znalostmi, ale i vzhledem, a osobnost, která zvládne uvádění velkého a náročného pořadu. Navíc se nechtěli spokojit se známými tvářemi, ale rozhodli se představit nový formát s novou tváří. Následoval rozsáhlý konkurs a na jeho úspěšném konci se ocitl Vladimír Čech.
Nejlépe mu je, když si lehne v létě pod širák ve spacáku k ohni a přespí venku. Tam prý patří. Rád hraje basket a minigolf, v roce 1999 se stal mistrem ČR ve své kategorii. Díky tomu, že zažil v životě složité situace, peníze pro něj neznamenají všechno, ale je příjemné, když je člověk má. Ví, že televize a média mají obrovskou moc a sílu. Váží si uznání, ale chce zůstat normální. Jeho popularita vznikla z toho, že uvádí oblíbenou soutěž. Pro jeho pocit by bylo důležitější, kdyby jeho ocenění bylo díky tomu, že je také dobrý herec a že se za ta léta u divadla něco naučil.
Jak pociťuje svou popularitu? Jak probíhá hra Chcete být milionářem? Zná moderátor dopředu otázky a správné odpovědi? Jak se cítí v nové roli? Na to všechno a mnoho jiných otázek vám rád odpoví Vladimír Čech ve středu v poledne. Tak se ptejte už teď!
Reklama