Hostem dalšího středečního on-line rozhovoru, který pro vás připravují magazíny Žena-in.cz a Novinky.cz, bude populární herec a moderátor Martin Dejdar. Jeden z nejatraktivnějších českých showbusinessmanů, idol mnoha ženských srdcí, vynikající bavič, pohotový moderátor, osobitý herec a „hlas“ uličníka Barta Simpsona bude v internetové kavárně Electra v Praze odpovídat na všechny vaše zvědavé otázky tuto středu 21. února v pravé poledne.
Martin Dejdar se narodil ve znamení Ryb 11. března 1965 ve Vysokém Mýtu. Už jako kluk chtěl prý být hercem, protože herci jsou slavní a každý po nich chce podpis, nemusejí nic dělat a vydělají strašnou spoustu peněz. Ale asi v tom hrály roli i geny, protože prarodiče z obou stran byli zapálení divadelníci. Jeho pohled na svět určitě formovala i osobnost tatínka, bývalého námořníka, s nímž se Martin a jeho sestra jako děti podívali na neobvyklá místa.
V roce 1987 ukončil Martin svá studia na DAMU a hned nato začal hrát v divadle Ypsilon, kde ho můžete vidět dodnes. Jeho osobitý projev mu záhy získal popularitu nejen u diváků v divadle, ale zaujal také jako moderátor v televizi a v rádiu. Ve filmu se poprvé objevil v roce 1985 (Zelená léta), ale jeho hvězda zazářila naplno v roce 1993 ve filmech Šakalí léta a Amerika a v roce 1994 ve snímku Učitel tance. Za tuto roli Martin Dejdar obdržel nejvýznamnější české filmové ocenění Český lev (za nejlepší herecký výkon v hlavní roli). Před dvěma roky si zahrál hlavní roli ve filmu Manor (Panství), jehož byl také spoluproducentem. Producentsky i herecky se podílel i na filmu O. Schmidta Eliška má ráda divočinu z roku 1999. Jako moderátor už loni vystřídal Jana Čenského na pozici průvodce finále soutěže o nejkrásnější dívku Miss ČR a v této roli se objeví i letos.
Když už hrál v té Americe, tak se Martin Dejdar taky před časem na nějakou dobu i do Ameriky vypravil. O svých dojmech a zážitcích ze země, „kde se musejí dodržovat pravidla, ale zase vám tam nikdo do ničeho nekecá“, vypráví v knize Jak jsem potkal Ameriku z roku 1997.
Martin Dejdar je – zdá se - dost rozporuplná osobnost. Jedni tvrdí, že je to nafoukaný protiva zahleděný jen do sebe, kterému jde jen o peníze, druzí říkají, že je to bezva chlap, který ctí tradiční hodnoty, má rád svoji práci a drží slovo. Podle vlastních slov, která se objevila v nejrůznějších rozhovorech s ním, je Martin Dejdar nervák, zbytečně se rozčiluje, je podezřívavý, neumí odpouštět a je pesimista. Také je prý konzervativní ve vztahu k muzice, hraní i k ženám. A introvertní. Nesnáší lež, závist a nespolehlivost. Má rád ženy, ale ten pravý ideál partnerky prý má doma. Je to jeho žena Daniela, se kterou má syna Matěje. Rodina je pro něj velmi důležitá a v kruhu svých nejbližších taky nejraději relaxuje. Miluje cestování, ale bojí se létat letadlem. Má rád auta a především Formule 1. Ze sportů dává přednost tenisu, lyžování a golfu.
Jaký je Martin Dejdar? Co teď právě dělá? Na co se těší a co ho štve? Jaký má vztah k internetu? V jaké roli se vám představí v nejbližší době? Má raději divadlo, film nebo televizi? Je pro něj pořád jeho žena ideálem krásy? Ptejte se Martina Dejdara, na co chcete, a ve středu v půl druhé si přečtěte odpověď na stránce rozhovorů magazínu Žerna-in.cz. Svoje dotazy můžete posílat už teď.
Reklama