Celkem 291 předmětů, které nějak souvisely s postavou mužného agenta Jamese Bonda, se sešlo na valentýnskou středu ve věhlasné londýnské aukční síni Christie´s. Mohli jste v dražbě pořídit úplně všechno, co vás napadlo - od originálních filmových plakátů přes Bondovo pyžamo, podprsenku jeho přítelkyně až třeba po stříbrné agentské žihadlo.
Trochu ušmudlané, i když dříve bílé bikiny, které měla na sobě vnadná partnerka Jamese Bonda Ursula Andressová, když se v roce 1962 ve filmu „Dr. No“ vynořila z mořských vln, byly vydraženy za 60 000 liber v telefonické dražbě. Vrchní díl těchto sexy plaveček byl údajně vyroben z jedné z Ursuliných vlastních podprsenek prostým potažením látkou v barvě slonové kosti. Přestože za téměř 40 let své existence plavky poněkud ztratily glanc a dneska nejsou ani tak bílé, jako spíš žlutohnědé, svedli o ně zájemci lítý boj.
Ještě jedna lahůdka se odehrála při bondovské dražbě v Londýně. Max Reid , 36-letý majitel sheffieldské firmy, které poskytuje leasing počítačové techniky, se rozhodl koupit své ženě skutečně originální valentýnský dárek. Vydražil pro ni jedno z žihadel agenta OO7, konkrétně stříbrný Aston Martin DB5, ve kterém si to Peirce Brosnan hasil v roce 1995 ve filmu Golden Eyes. Kolik že ho ta valentýnská drobnost stála? Nic moc… Pouhých 230 000 liber! „Byla to moje první dražba v životě,“ řekl Max novinářům. „A zítra budu asi trochu v šoku, protože každý muž sní o tom, že se aspoň na chvíli stane Jamesem Bondem. A já to auto budu moct řídit, kdykoli mne napadne!“ Hele, tak pro koho ho vlastně koupil????
Ani žluté bondovské pyžamo a vínové sametové trepky – obojí s inciálami JB – nezůstaly na ocet. Kdosi je vydražil po telefonu za 7.000 liber.
Reklama