Tuto středu v poledne bude hostem dalšího on-line rozhovoru magazínů Žena-in.cz a Novinky.cz Lenka Dusilová. I když nedávno vydala své první sólové album, není tahle tmavovlasá a temperamentní zpěvačka na české hudební scéně žádnou začátečnicí.
Jako dítě zpívala na folkových festivalech a také byla členkou souboru Bambini di Praga. V první polovině 90. let na sebe upozornila jako zpěvačka pražské rockové skupiny Sluníčko, která zvítězila v soutěži Marlboro Rock In. V roce 1994 prohlásila v rozhovoru pro jeden hudební časopis, že by si nikdy nic nezačínala s klukama z kapely. Přesto se o ní krátce poté říkalo, že chodí s Davidem Kollerem, který byl zároveň jejím hudebním partnerem: V roce 1995 spolupracovala Lenka se skupinou Lucie na úspěšné písni Amerika, na albu Černý kočky, mokrý žáby a na následném turné. Tím to ale neskončilo… „Na zvukový zkoušce jsme si s Davidem a Martou (Koller, Minárik) tak pobrnkávali a povídali, až z toho vznikla Pusa. Mimo jiné taky proto, že Davida nebavilo vystupovat jen jednou za rok a chtěl si taky zahrát po klubech,“ vzpomíná. V kapele Pusa se poprvé Dusilová představila i jako autorka a textařka. Její píseň Muka byla nominována jako píseň roku na Cenu Akademie populární hudby.
V roce 1999 Lenka Dusilová nazpívala píseň Holka Magor na album Daniela Landy. Do té doby spolupracovala také s Dušanem Vozárym na projektu Déva, nebo se slovenskými kapelami Mate 2 Mate a Pix Head. Úspěch Holky Magor byl impulsem k vydání sólové desky Lenky Dusilové. Produkce se ujal David Koller, který také na novém albu hraje na bicí a napsal nějaké skladby. Dusilová na albu nejen zpívá, ale také hraje na kytaru a je autorkou několika písniček. Na desce spolupracovali také muzikanti jako Dušan Lipert z Ohm Square, Peťo Dobrík z Pix Head, Jarda Helešic, Marta Minárik, Adam Stivín a další.
„Bavěj mě jemný věci, baví mě bigbeat, ten mě baví hodně, ale normálně jsem popařka – baví mě melodie,“ říká Lenka Dusilová. „Ale nedá se říct, že je to úplně popová deska, jsou na ní i tři hodně tvrdý bigbeatový věci. Je tam všechno, co jsem zažila – vopruzy až k vyprázdnění nějaký agrese, pak pocit smíření až po velkej klid.“
V současné době hraje Lenka se svojí skupinou po klubech, také spolupracovala s Českou hudební společností a údajně právě chodí s bubeníkem Štěpánem Smetáčkem ze slavné muzikantské rodiny.
Je Lenka Dusilová drsná rockerka nebo jemná žena? Jak jí ovlivnil David Koller? Co pro ni znamená úspěch? Co si myslí o alkoholu a drogách? Čeho by chtěla v životě dosáhnout a co pro to hodlá udělat? Zeptejte se ji ve středu v poledne a nebo jí pošlete svoji otázku už teď!
Reklama