Tolik krásných, slavných a bohatých lidí se i v hvězném Hollywoodu vidí takhle pohromadě jen málokdy. Jednou z takových příležitostí je právě udělování filmových cen Zlatý Glóbus, které v Los Angeles proběhlo tuto neděli. Každý, kdo ve filmovém průmyslu něco znamená, se na zdejším rudém koberci musel blýsknout v nových šatech, novém účesu nebo s novým milencem (milenkou). Jen pár vyvolených si ale domů odneslo nejen nějaké to pití a jídlo v žaludku, ale také hodnotnou filmovou cenu, která se od svého „bratra“ Oscara liší především tím, že ji neuděluje Akademie, ale HFPA (Hollywood Foreign Press Association).
Zlatý Globus si tentokrát odnesli například: Julia Robertsová za hlavní ženskou dramatickou roli ve filmu Erin Brockovich, Tom Hanks za hlavní mužskou roli ve filmu Trosečník, dále George Clooney (O Brother, Where Art Thou? ) a Renee Zelweggerová (Nurse Betty) za hlavní mužskou a ženskou roli v komediálním nebo hudebním filmu, Benicio Del Toro (Traffic) a Kate Hudsonová (Almost Famous) za vedlejší role. Mezi oceněnými byl i Bob Dylan za píseň Things Have Changed, která zazněla ve filmu Wonder Boys.
Pár klepů ze zákulisí? Jennifer Lopezová přišla v bílém saténu, Lara Flynn Boyle v bleděmodrých šatech a Jamie Lee Curtisová v odvážném odstínu pink. Kim Cattral ze Sexu ve městě nešokovala ani tak barvou svých šatů, jako barvou své pleti, protože vypadala, jako rožněné sele. Bez ohledu na nákladnost (ať už okázalou, či neokázalou), však prý tentokrát přítomné dámy nehýřily tolik šperky, jako obvykle. Daly zřejmě přednost decentní eleganci před blyštěním náhrdelníky, náramky a náušnicemi…
Ale i ti nejslavnější mívají někdy problémy s chováním – Sandra Bullocková, nominovaná na nejlepší herečku v kategorii hudebních a komediálních filmů za roli ve filmu Miss Congeniality, prý dělala bubliny ze žvýkačky přímo na onom slavném rudém koberci pro příchozí, takže i přesto, že byla vystrojená jako dáma, působila spíš dojmem pubertální uličnice. Ani Renee Zelweggerové se nevyhnul trapas, když si odskočila na toaletu (údajně aby se podívala, zda nemá rtěnku na zubech) těsně před vyhlašováním její kategorie, takže se na pódium přihnala až minutu a půl poté, co Hugh Grant vyslovil její jméno.
Tak. Zlaté Glóby byly uděleny, Na kohopak asi čeká Oscar?
Reklama