Jihoamerický výlet na začátku tohoto týdne se Stingovi příliš nevyplatil. Začalo to docela dobře: V pondělí zpěvák a zastánce lidských práv obdržel od chilské vlády Cenu lidských práv za svůj podíl v boji za svobodu v době vlády diktátora Pinocheta. Možná si vzpomínáte na píseň They Dance Alone o matkách tisíců obětí Pinochetova režimu, která se ve své době hrála při mnoha příležitostech a open airech a mimo jiné byla přeložena také do španělštiny. Tu Sting věnoval všem nejméně 3 000 diktátorovým obětem (zavražděných nebo zmizelých) a jejich rodinám.
Ovšem hned v úterý se to nějak zvrtlo. Den poté, co Sting obdržel svoji cenu, už o ni zase přišel! Podle vyjádření tiskového oddělení argentinské policie byla umělcova šatna na fotbalovém stadionu v Buenos Aires vyloupena neznámým zlodějem, zatímco se Sting věnoval přípravě na večerní koncert při zvukové zkoušce. Ačkoli policie nesdělila bližší detaily případu, zdá se, že lupič si do Stingovy šatny nepřišel extra pro ocenění od chilské vlády, ale spíš ho napadlo, že by prachatý zpěvák mohl mít u sebe něco výhodně zpeněžitelného. Takže samozřejmě kromě ceny údajně zmizely také nějaké Stingovy osobní věci.
Každopádně si pak při večerním vystoupení Sting trochu pozvedl náladu, neboť od více než 26tisícového davu, který si na fotbalový stadion na západě Buenos Aires přišel poslechnout písničky z dob Police i z posledního zpěvákova alba Brand New Day, sklidil ohromný aplaus.
Reklama