Možná si tím proti sobě poštval prudérnější část Američanů, ale v posledních rozhovorech pro tisk se pohledný 36letý herec Keanu Reeves doznal ke svým zkušenostem s drogami a ještě navíc se nechal slyšet, že Warner Bros úplně zbytečně vystříhal pěkné milostné scény z právě dokončovaného filmu Sweet November (Sladký listopad).
Kdo by čekal, že sportovně vyhlížející chlapák Keanu bude veřejně pranýřovat užívání lehkých drog, ten je na omylu. V rozhovoru, který Reeves poskytl časopisu Vanity Fair, doslova říká: „Mám úžasné zkušenosti (s drogami). Myslím tím opravdu úžasné. Pomohly mi dozvědět se víc o sobě, o životě, o různých perspektivách… Víte, co myslím? Ve vztahu k přírodě, ve vztahu k sobě i druhým lidem…“ Kvůli tomuhle otevřenému vyznání pak měl Keanu co dělat, aby od sebe odvrátil obvinění, že patří mezi feťáky.
A aby toho nebylo málo, chlapák, jenž si bez mrknutí oka získal srdce divaček filmů Nebezpečná rychlost a Matrix, teď zase horuje proti vystřihování milostných scén z filmů. Už to, že se v novém snímku Sweet November objevuje Keanu po boku dlouhonohé krasavice Charlize Theronové bylo příslibem, že se můžeme těšit na nějakou žhavou milostnou akci. Ale kdepak. Podle toho, co Reeves řekl novinářům ze San Francisco Chronicle, vystříhal Warner Bros z filmu něžnou scénu odehrávající se ve vaně, aby tím rozšířil počet potenciálních diváků o mladší ročníky. Popuzený Reeves popisuje scénu jako naprosto nevinnou hříčku, která nemůže být ani náhodou vnímaná jako „mládeži nepřístupná." „Prostě se otočím a potopím pod hladinu a nato slyšíte, jak se Charlize rozesměje,“ říká herec. „Problém je v tom, že to, co se děje pod vodou, by náhodou mohlo být nepřístupné. Pokud jsou hlavy nad vodou, je to OK. Ale jakmile se objeví prsa, ze kterých jsme všichni jako děti sáli mateřské mléko, je to nepřístupné. Jakmile se ve filmu prezentuje blízký vztah dvou lidí, je to taky nepřístupné,“ rozčiluje se Keanu. A má pravdu, co říkáte?
Reklama