Už dva roky se táhne soud se šestadvacetiletým americkým hercem Leonardem DiCaprio, který rozpoutalo udání 41letého Rogera Wilsona, jenž byl podle svých slov napaden Leonardem a jeho přáteli 4. března 1998. Tehdy prý oskarový kandidát Leo podle nejmenovaného zdroje poňoukal své kamarády k útoku na Wilsona, když řekl: „Pojďte, nakopem mu prdel!“ Příčinou jejich „sporu“ měla být herečka Elizabeth Berkley.
Scénárista a herec Wilson tvrdí, že byl DiCapriem a jeho kumpány hrubě vyvlečen z newyorské restaurace Asia de Cuba, a požaduje po herci odškodné ve výši 45 milionů dolarů. Podle newyorského deníku Daily News Wilson tvrdí, že jeho pěvecká kariéra skončila poté, co jej jeden z DiCapriových kámošů udeřil do krku.
Manhattanský soud loni zamítl tvrzení, že by se Leonardo potyčky zúčastnil, ale připustil, že se herec podílel na jejím rozpoutání. Jednání, které proběhlo minulý týden, potvrdilo toto rozhodnutí a schválilo výrok „napomáhání a navádění k napadení a násilnostem“. Odvolací soud prohlásil, že je tuto causu obklopuje ještě mnoho otázek a zdá se, že konec nebude hned tak. Wilsonův právník Richard Zuckerman řekl Daily News: „Očekávám, že další výpovědi přijdou na řadu brzy po svátcích.“ DiaCapriův zástupce Paul Calan zase uvedl že je spokojen s tím, že byl zamítnut výrok o napadení a dodal, že „rovněž zbývající tvrzení o napomáhání k napadení a násilnostem je zcela chybný.“ Řekl, že pro svého klienta plánuje „mohutnou obhajobu“.
Reklama