Je mladý, je talentovaný, je úspěšný, je oblíbený u žen, u diváků i u kritiky a je režisér. Jmenuje se Filip Renč, je mu pětatřicet let a jeho život je s filmem spjatý už snad od narození. Jeho otcem je režisér Ivan Renč, takže není nic zvláštního na tom, že roztomilý okatý chlapeček Filip si své filmové začátky odbýval před objektivem kamery jako představitel dětských rolí. Časem ale zjistil, že jeho místo je za kamerou, konkrétně na režisérské stoličce. Jednou se nechal slyšet, že se pro tuto práci rozhodl proto, že se mu líbilo, jak jeho otec nemusel ráno brzo vstávat :-)
Filip Renč vystudoval FAMU a už během studií získal zajímavá mezinárodní ocenění za svoji práci (dva roky za sebou dostaly jeho filmy Zapadákov a Srdíčko hlavní cenu na festivalu v Mnichově). Jeho celovečerní debut Requiem pro panenku vzbudil obrovskou pozornost, stal se ve své době nejnavštěvovanějším českým filmem a zařadil mladíka Filipa Renče mezi osobnosti českého filmu. Počátek 90. let byl také érou Renčových slavných a kontroverzních videoklipů (Láska je láska, Zahrada rajských potěšení a Medvídek), z nichž některé se nesměly v televizi vůbec vysílat a některé byly povoleny až po 22. hodině. V roce 1995 natočil Filip Renč svůj druhý celovečerní film Válka barev, který dostal hlavní cenu za kameru na festivalu v San Diegu v USA a Českého lva za střih. Deset let po revoluci si režisér zavzpomínal na onu ohnivou dobu natočením filmové verze Bartuškovy knihy Polojasno. Právě teď je ve fázi stříhání nejnovější Filipův film Rebelové, který je hudební retro komedií odehrávající se v 60. letech. Kromě toho je Filip Renč vyhledávaným režisérem reklamních spotů, které jsou většinou stejně originální a jedinečné, jako jeho filmy.
Kapitolou pro sebe sama jsou ženy v životě Filipa Renče. Úspěšný režisér s uhrančivýma očima si nemůže stěžovat na jejich nezájem. Z jeho partnerek jmenujme například osobitou herečku Aňu Geislerovou (Requiem pro panenku) nebo modelku Pavlínu Babůrkovou, která právě teď čeká miminko s ex-přítelem Lucie Bílé Petrem Kratochvílem. Díky ženě (spíš mladé dívce), která prohlásila, že ji znásilnil, měl Filip Renč i opletačky s policií a soudem. Nakonec ale soud dopadl ve prospěch režiséra.
Jaký je Filip Renč? Jaké ženy se mu líbí? Na jakou filmovou látku se chystá příště? Co pro něj znamená úspěch? Proč musí vždycky za každou cenu šokovat? Na všechno, co vás zajímá se můžete českého režiséra zeptat sami, protože bude hostem on-line rozhovoru připravovaném internetovými magazíny Žena-in.cz a Novinky.cz, který proběhne ve středu 8. listopadu ve 12 hodin. Svoji otázku můžete položit už teď!
Reklama