Ještě štěstí, že se Eros Ramazzotti nestal účetním, jak mu kdysi životní dráhu nalinkovali rodiče, když se nedostal na konzervatoř a na soukromé hodiny nebyly doma peníze. S tím hlasem a s tím vzhledem, kterými ho příroda obdařila, by bylo Erose do kanceláře škoda. Jak o něm v 80. letech napsaly noviny, Eros má všechno, co by měl mít správný italský zpěvák – výrazný lyrický hlas a postavu fotbalisty (mimochodem Eros si prý opravdu rád začutá). Sex-appeal ale není všechno, člověk musí taky pořádně máknout a ve správnou chvíli potkat správné lidi. To všechno se zřejmě Erosovi zadařilo, protože od roku 1981, kdy poprvé stanul na pódiu v soutěži mladých talentů, má za sebou pěknou řádku úspěchů. Od triumfů na San Remu, přes stále větší prodejní úspěchy jeho nahrávek až po hromady spokojených návštěvníků jeho koncertů na celém světě. Začátkem devadesátých letech dokonce zažil dobrodružnou koncertní šňůru po patnácti latinskoamerických zemích, kde jemu a jeho doprovodu posloužil jako dopravní prostředek stařičký sovětský nákladní letoun. Prý se tehdy trochu bál, ale dnes na to rád vzpomíná.
Eros je hvězda světového formátu. Kdo by neznal hity jako Adesso Tu, L´Aurora, nebo Piu Bella Cosa? V soukromém životě zažil Eros převratnou událost v roce 1996, těsně po skončení evropského turné k desce Dove c´e musica, jíž se prodalo více než 7 milionů kusů. Jeho manželka Michelle mu povila dcerku, které dali šťastní rodiče jméno Aurora Sofie. „V následujících měsících jsem byl hlavně tatínek,“ říká Eros.
V sobotu bylo urostlému Italovi s úžasným hlasem už 37 let a včera se na pultech v Evropě, Latinské Americe a v Brazílii objevilo jeho nejnovější album s názvem Stilelibero. Ukázky písniček (mimo jiné také Fuoco nel fuoco, která se už hraje v rádiích, nebo duet s Cher Piu che puoi) a videoklip najdete zde Chcete mít Erose doma? Zapojte se do naší soutěže!
Reklama