Je jí 31 let, má sportovního ducha i sportovní postavu, vypadá dobře v teplákách i večerní róbě a ve všem, co dělá, je výborná. Ani jiná být nemůže. Už kvůli tomu jménu… Moderátorka Lucie Výborná je narozena ve znamení Raka a už deset let ji znáte z obrazovky nebo z rádia. Ve středu 25. října ve 13. 00 bude Lucie dalším hostem on-line rozhovoru, který připravily magazíny Žena-in.cz a Novinky.cz.
Absolvovala obor televizní žurnalistika na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy a začátky její moderátorské kariéry jsou spjaty s hudebními rádii Bonton a City nebo s veřejnoprávní televizní stanicí ČT1 (hudební pořad Bago). Od roku 1994 působí na Frekvenci 1, kde začínala s Kavárnou u Lucie a nyní moderuje vlastní každodenní pořad Kočkovaná (o všem mezi muži a ženami) a nedělní talkshow Osobnosti. Vznik první soukromé televize u nás pro ni znamenal výzvu, takže jste ji v posledních letech mohli vidět například třikrát týdně ve Snídani s Novou (v tandemu s P. Svobodou), ale také jako moderátorku pořadů Tutovka, Vánoční kometa, Hejbni kostrou!, Gramy 98 a hudebních rozhovorů a dokumentů. Provázela a zpovídala snad všechny hvězdy světového showbusinessu, které se mihly Prahou, třeba Davida Haselhoffa, Sylvestera Stallonea, Arnolda Schwarzenneggera, Pink Floyd, Boba Geldofa nebo Davida Copperfielda. Dostala dokonce nabídku moderovat ve dvojici s P. Severou hlavní zpravodajský pořad TV Nova, ale rozhodla se ji nepřijmout.
Před dvěma roky dokonce se svou kolegyní Martinou Kociánovou vstoupila na prkna, která znamenají svět, když spolu vymyslely, zprodukovaly a realizovaly měsíční talkshow Meloucháři, která přilákala do Divadla Jiřího Grossmanna mnoho zvědavých diváků. Teď právě běží na ČT1 pořad Když se řekne profese, který Lucka moderuje a kvůli kterému přešla z Novy zpět do veřejnoprávní televize.
Lucie je typ člověka, který neposedí. Odjakživa se věnovala sportu, o kterém tvrdí, že ji nabíjí, chrání před úlety a připomíná jí pokoru. Věnovala se závodně tenisu i lyžování, ráda běhá, hraje golf, v poslední době jí učarovala lukostřelba a potápění. Kvůli tomu luku jí prý kolegové v Nově začali dokonce přezdívat Xena:-) Jako správná Račice je ráda mezi lidmi, záleží jí na mínění přátel a vyčítá si, že na ně nemá tolik času, kolik by si představovala. Líbí se jí chlapi, kteří nejsou dokonale krásní, ale spíš zajímaví a zvláštní. Nebo vám snad Steven Tyler či Keith Richards připadají jako hezouni? U žen si všímá hlavně očí a oduševnělosti. Sama svoji image nebuduje na základě nějaké vyumělkovanosti a přetvářky, ale snaží se být sama sebou a podtrhnout jen to, co je potřeba. Není ženou, která se vyžívá v extravagantních modelech, ale potřebuje se v nějakém oblečení nebo make-upu cítit svá. Ráda cestuje, čte starou čínskou poezii a její nejoblíbenější knihou je Siddhárta od Hermanna Hesse.
Chcete se Lucie Výborné na něco zeptat? Zajímá vás, jak probíhaly její rozhovory s V.I.P. osobnostmi a jestli od nich třeba nedostala nějaké nemravné návrhy? Jaký byl a je její vztah s dlouholetým moderátorským kolegou Pavlem Svobodou? Jestli je lepší pracovat v televizi nebo v rádiu? Jak vypadá řevnivost mezi moderátorkami na Nově? Co má ráda, čeho se bojí, na co se těší? Zeptejte se Lucie už tuto středu hodinu po poledni a nebo jí položte svou otázku už teď!
Reklama