Za 1.45 milionu liber koupil v úterý anglický popový zpěvák George Michael třicetileté pianino, na kterém John Lennon složil slavnou píseň Imagine.
„Je teď úplně nadšen, že ho získal, ale ještě se nerozhodl, jak s ním naloží,“ řekla novinářům zpěvákova mluvčí Josephine Greenová. „Měl pocit, že tohle pianino je součástí britské historie a že tu prostě musí zůstat.“
Pianino Steinway Model Z bylo vyrobeno v Hamburku v roce 1970 a ještě téhož roku prodáno Johnu Lennonovi. Od roku 1992 je vlastnil soukromý sběratel, který však hvězdný nástroj zapůjčil muzeu Beatles v Liverpoolu. I když teď pianino změnilo majitele, může nadále zůstat vystaveno a bezpečně střeženo ve městě, které se proslavilo díky Beatles.
Že by nová vlna Beatlemánie? Asi ano, protože kromě pianina bylo prodáno taky Lennonovo Ferrari 330GT které později vlastnil přítel princezny Diany Dodi Al Fayed, za 158 000 dolarů, stejně jako klasické brýle „lennonky“ patřící legendárnímu broukovi (8 600 dolarů) a klávesy zn. Hammond z jeho studia (58 000 dolarů). Nedávno bylo také otevřeno muzeum Johna Lennona v Japonsku a na pultech knihkupectví se objevila první autobiografie Beatles. Minulý týden spatřila světlo světa také dvě sólová Lennonova alba vydaná na počest jeho nedožitých 60. narozenin a krátce na to se objevila i deska Paula McCartneye, který dal do kupy taneční nahrávky Beatles ze 60. let.
A co vy? Taky žerete brouky?
Reklama