„Když budu v Sydney zdravý a nezasáhne nějaká vyšší moc, tak skoro nemám o výsledek strach,“ klepal před odjezdem do Sydney na zuby náš desetibojařský král Tomáš Dvořák. Asi by si je měl nechat vyměnit nebo to neměl dělat. Protože přesně to se stalo.
Celý sportovní svět strnul minulý rok úžasem – našemu desetibojaři Tomášovi Dvořákovi se v létě na pražském Strahově podařilo téměř neuvěřitelné – chybělo mu pouhých šest bodů k překonámí magické hranice devíti tisíc celkových bodů, které se ještě nikomu nepodařilo překonat. I když byl jen krůček od této bájné laťky mezi desetibojaři, je to stále jeho tajný sen číslo jedna. Jeho druhým snem je vítězství na Olympiádě. Bohužel, díky zdravotním problémům, které ho postihly letos, musel chtě nechtě sen odložit za další čtyři roky. Bolest, žal, zadostiučinění i poučení - to vše přinesl Tomáši Dvořákovi olympijský závod, který prostě nemohl vzdát. Pro jiného sportovce by to byl úspěch, ale pro světovou špičku, kterou Tomáš Dvořák je, to byla trpká zrada a smůla. Je ale zároveň osobností, která si přizná, že nemá formu, a nevymlouvá se na jiné okolnosti. Má za sebou velké úspěchy – je světový rekordman, dvojnásobný mistr světa, získal třetí místo na Olympiádě v Atlantě a má jistě ještě mnoho úspěchů před sebou.
Tomáš Dvořák je ženatý, má dvě tříleté dcery – Kačenku a Barborku, dvojčata. Jeho žena Gábina je dcerou jeho osobního trenéra Zdeňka Váni. Tomáš je rodinný tip. I když má na své blízké málo času, když je s nimi, dělá domácí práce, stará se o děti a moc rád vaří. Rád by měl ještě další potomky, chtěl by mít dům plný dětí a jejich smíchu, možná právě pro to se pustil do stavby domu. Jeho žena na něho prý hodně žárlí, takže upřímně nemá rád, když v nějakém časopise pro ženy o něm napíší, že je pro mnohé sexy a úžasný muž. Říká, že to mu prý ještě „pomůže“.
Poznávacím znamením Tomáše Dvořáka jsou jeho sluneční brýle, které nosí stále, a odbarvené vlasy. Naušnice již nenosí, protože si z nich udělaly jeho dcerky gymnastické kruhy a při každé příležitosti se na ně věšely. Jinak tmavé brýle, pokud nemá na očích, má aspoň na hlavě. Vedle rodiny, kterou se rád nechá zaměstnávat, rád poslouchá U2, čte knížky.
Tomáš Dvořák je ideální typ sportovce pro reklamu. I to se odrazilo na billboardech se sloganem „Jsem příliš sexy….“
Jaký Tomáš Dvořák je? Jak prožíval závod se zraněním na olympiádě? Kolik ho stál sil? Jaký byl jeho vnitřní boj při závodě – vzdát nebo nevzdát? Kolik by ještě chtěl mít dětí? Co pro něho znamenají jeho sportovní sny? Zeptejte se a těšte se na opravdu zajímavý on-line rozhovor, který vám přinášejí Žena-in.cz a Novinky.cz! Odpoví vám ve čtrvrtek ve 12.00 živě z kavárny Elektra! Zeptat se můžete už teď!

Reklama