První velkou filmovou rolí Markéty Hrubešové byla hlavní ženská role ve filmu Karla Kachyni Oznamuje se láskám vašim, kde hrála po boku Lukáše Vaculíka. To bylo v roce 1988 a od té doby natočila dalších čtrnáct filmů, z nichž některé byly skvosty, které se napořád zapsaly do povědomí diváků, například Jakubiskův Sedím na konári nebo Dostálův Golet v údolí. Několik z těchto filmů natočila i v zahraničí a jenom jeden film ze své filmografie považuje za úplný propadák. Bylo to Divoké pivo, kde vzala roli proto, že už měla dost tragických a vážných postav. Nyní si vybírá role s větší odpovědností, hlavně filmové, protože, jak říká, divadelní představení se odehraje a skončí, ale film je neúprosný v tom, že zůstává.
Dneska se vrací k rolím divadelním, hostuje v několika hrách v divadle Skelet, kde se hraje jak ona sama říká „inteligentní bulvár“. Diváci se na ni mohou těšit i v pokračování seriálu Zdivočelá země režiséra Hynka Bočana. Snaží se vymanit se ze škatulky sexy divy a chtěla by se věnovat nadále spíše charakterním rolím.
V současné době žije s fotografem Vladimírem Štrosem. Rodinu zatím neplánují, protože se chce na děti těšit a užívat si je, a ne harcovat je od jedné babičky ke druhé.
Markéta Hrubešová je narozená ve znamení Ryb, snadno se dostává do depresí z negativního prostředí a žije v opačném biorytmu – chodí pozdě spát a ráno dlouho spí. Jaký má denní program? Co ráda čte a jaké má ráda filmy? Věří na osud? Jak se žije profesionálnímu fotografovi s herečkou? Na to na všechno a na spoustu dalších věcí se můžete zeptat ve středu od 13.00 hodin přímo Markéty a jejího Vladimíra. Otázky jim můžete klást už dnes ZDE.
Reklama