Jedna z nejznámějších a nejúspěšnějších českých zpěvaček posledních let, maminka osmiletých dvojčat Anny a Marie a taky trochu spisovatelka – to je Bára Basiková. Narodila se před 37 lety v Praze, jako dítě chodila do „lidušky“, zpívala v Kühnově dětském sboru a ve sboru u sv. Jiljí, vystudovala střední ekonomickou školu. Do kanceláře se ale naštěstí nezašila, protože se hned v 18 dala na zpívání. Od roku 1982 do roku 1992 vystupovala a nahrávala se skupinou Precedens Martina Němce, v letech 1885-89 zpívala se Stromboli Michala Pavlíčka a po roce 1992 měla několik let svoji kapelu Basic Beat. Do její diskografie patří šest sólových desek a dvacet projektů, na nichž se nějakým způsobem podílela. Nasbírala i několik ocenění jako Zpěvačka roku, Zlatá nota nebo Gramy. Od roku 1994 se pravidelně objevuje i v muzikálech. Nejdřív velmi úspěšně představovala Marii Magdalenu v rockové opeře Jesus Christ Superstar, pak přišla na řadu Rusalka v divadle Milénium a od března tohoto roku se s Lucií Bílou dělí o roli Johanky z Arku v muzikálu na prknech divadla Ta Fantastika.
V devatenácti letech napsala knihu Rozhovory s útěkem, která má prý být zfilmována a Bára by v ní měla hrát hlavní roli. Psaní jí rozhodně není cizí, protože na své autorské desce Lhát se nesmí z roku 1996 se podílela i jako autorka textů. Nedávno vyšla kniha rozhovorů, které s ní dělal Zdeněk Smíšek.
Bára Basiková má dvojčata Annu a Marii a s nimi i se svým druhým manželem architektem Jaromírem Pizingerem žije v Karlíně v šestipokojovém bytě. Má ráda knížky, filmy, teplé počasí, léto, slunce, nosí černou barvu a šíleně ráda prý nakupuje boty. Chodí se radit s kartářkou paní Kludskou, která jí před časem předpověděla, že bude mít syna. Před lety měla Bára takovou krizi, že dokonce na čas spadla do drogové závislosti, ale podařilo se jí černé období překonat a teď už je pro ni jen ošklivou noční můrou.
Chcete vědět, jak se cítí Bára Basiková teď? Jaké má plány, radosti, smutky? Jaké to je dělit svůj čas mezi kariéru hvězdy a dvojčata? Čeho by chtěla ve svém životě ještě dosáhnout? Jestli plánuje syna, kterého jí předpověděly karty? Zeptejte se ji ve středu 4. října v 11 hodin. Bude odpovídat v on-line rozhovoru pořádaném magazínem Žena-in.cz a Novinky.cz. Své otázky můžete Báře posílat už teď.
Reklama