V úterý losangeleský soud rozhodl, že muž, který posledních 15 let děsil herečku Brooke Shieldsovou výhružnými a oplzlými dopisy, má na příštích deset let zákaz vyskytovat se v její blízkosti a jakkoli ji kontaktovat.
Dvaačtyřicetiletý účetní z New Yersey jménem Mark Bailey dlouhá léta obtěžoval a terorizoval půvabnou americkou herečku a nyní byl konečně odsouzen k podmíněnému trestu a k tomu, že musí docházet dvakrát týdně na psychologická sezení a podrobit se psychologickým testům.
Soudkyně Nejvyššího soudu v Los Angeles Maureen Duffy-Lewis řekla, že by Bailey mohl jít na čtyři roky do basy, pokud by jakýmkoliv způsobem porušil podmínku a spojil by se s Shieldsovou. Zákaz zahrnuje samozřejmě i její rodinu, zaměstnance, zaměstnavatele a také agenty.
Brooke Shieldsová (35) je s výsledkem soudu spokojena. Osobně se sice jednání neúčastnila, ale celý případ pečlivě sledovala a teď má prý velkou radost, že nad úchylákem budou po dobu deseti let dohlížet úřady a lékaři. Bailey, který byl už dvakrát předtím obviněn z pronásledování Brooke, má podle vyjádření soudu duševní problémy, které je potřeba řešit. 10. ledna byl zatčen, když si policisté všimli odrazu jeho postavy se zbraní v ruce v prosklené stěně budovy v centru Los Angeles. V kapse útočníka byly nalezeny dvě pohlednice adresované Shieldsové, v nichž jí vyhrožoval, že ji navštíví v jejím novém domě, a které podepsal: „Jí se tě nebojím, Mark“.
Reklama