Celkem 199 repríz odehraných pro bezmála 90 tisíc diváků - to je úctyhodná bilance první sezóny muzikálu Janka Ledeckého Hamlet, který je uváděn v Divadle Kalich v pražské Jungmannově ulici, jež je jako jediné u nás ozvučeno dokonalým surround systémem.
Od září se Hamlet hraje opět šestkrát týdně, na první měsíc nové sezóny je navíc naplánováno vydání double CD se záznamem kompletního muzikálu. Naplno se také rozjíždějí přípravy bratislavské inscenace Hamleta, jejíž premiéra by se měla uskutečnit ve druhé polovině února příštího roku. Hamlet se může i v nové sezóně, otevřené 9. září 2000 dvoustým představením, pochlubit hvězdným výčtem účinkujících. Na jevišti uvidíte opět Sabinu Laurinovou, Petru Janů, Josefa Laufera, Pavla Zedníčka, Zdenu Studénkovou, Sisu Sklovskou, Josefa Vojtka, Ondřeje Hejmu, bratry Tesaříky a řadu dalších. Tvůrčí tým tvoří režisér Zdeněk Troška, dramaturg Jan Kačer, scénograf Šimon Caban či kostýmní výtvarník Josef Jelínek.
„Snažil jsme se k projektu přizvat pouze takové lidi, kteří vedle toho, že něco umí, jsou také zárukou pohody a příjemné atmosféry v zákulisí. To se nám naštěstí povedlo,“ pochvaluje si Janek Ledecký. Důkazem je nejen první sezóna Hamleta, jež se obešla bez ponorkové nemoci, ale třeba také společná dovolená v Chorvatsku, kterou si někteří protagonisté muzikálu naplánovali. Není potom důvod hercům nevěřit, když říkají, že se zahájení nové sezóny v Kalichu nemohli dočkat.
Slavná jména ovšem nemusíme hledat jenom na jevišti Divadla Kalich. Pěkná řádka se jich za uplynulou sezónu posadila i do pohodlných sedaček útulného hlediště. Mezi spokojenými diváky byste našli například Jiřinu Bohdalovou, Jitku Molavcovou, Petra Novotného či Bolka Polívku. Stou reprízu dokonce zhlédla také první dáma republiky, paní Dagmar Havlová, jejíž nadaci Vize ´97 byl poukázán výtěžek z tohoto slavnostního představení. A když už je řeč o divácích, nelze nezmínit divácký rekord. Jedna divačka se do Hamleta zamilovala natolik, že se na něj do Kalichu vypravila již pětačtyřicetkrát! Nemáte pocit, že jste trochu pozadu?!
Večer se v divadle Kalich hraje od 19.00 hodin, sobotní a nedělní odpolední představení začínají v 15. 00 hodin. Vstupenky v ceně od 290 korun se prodávají v předprodejích nebo v pokladně divadla Kalich.
Reklama