Hostem prvního zářijového on-line rozhovoru, který pro vás společně připravují servery Žena-in.cz a Novinky.cz, bude ve středu 6. 9. bavič a moderátor Petr Novotný. Svoje otázky mu ale můžete posílat už teď.
Petr Novotný se narodil před 53 lety v Olomouci, kde také prožil prvních 18 let svého života. Moc se chtěl stát hercem, ale na pražskou DAMU se nedostal, tak začal studovat filosofii a český jazyk na Filosofické fakultě University Karlovy v Praze. Už během školy začal koketovat s novinařinou a navíc mu učaroval rozhlas, kde působil jako externí redaktor. V roce 1973 také uváděl populární soutěžní televizní pořad Správná dívka. S televizí i s rozhlasem ale musel v 70. letech skončit, údajně pro svou „nepřizpůsobivost“, a tak přijal nabídku dělat konferenciéra skupině Greenhorni. Po dvou letech přešel k Fešákům, se kterými jezdil 20 let a s nimiž (když mu čas dovolí) občas vystupuje dodnes.
Od roku 1998 baví diváky jako moderátor velmi oblíbeného televizního pořadu Novoty, které dokonce získaly cenu Týtý. Tato show ale měla přesně stanovenu délku své existence, a proto se na obrazovkách bude objevovat jen do konce roku. Novoty však nejsou jen typicky obrazovkové představení, takže s nimi Petr Novotný jezdí po celé republice a dokonce i na Slovensko. V posledních dvou letech se oblíbený bavič také vrátil ke svému milovanému rádiu – konkrétně ho můžete naladit – nebo on vás ? :) - každý všední den od 8.30 do 9.00 na Frekvenci 1 v pořadu Dobrý kafe. Kromě toho má vlastní agenturu, která zastupuje některé známé osobnosti a umělce.
Petr Novotný má rád nejenom legraci, ale také dobré jídlo. Sám rád vaří a jí a o jídle vypráví. O tom jste se konečně mohli přesvědčit i v televizním pořadu My rádi jíme, kde vám dělal chutě spolu s Jiřinou Bohdalovou. Petr Novotný o sobě říká, že je bavič a že nemá rád špatné zprávy. Ty se snaží ze svého života pokud možno eliminovat, neboť jej vždy nepěkně rozhodí. Jednou náhodou viděl dokumentární reportáž o dětských domovech a to ho vyprovokovalo k okamžité akci. Bleskově se s manželkou dohodli, že adoptují dítě, a tak dnes mají doma kromě osmnáctiletého Pavla, sedmnáctileté Lenky a devítileté Soni taky desetiletého Lukáše, který je právoplatným členem rodiny Novotných.
Petr Novotný se prý snaží žít podle 25 zásad Klubu dobré pohody, jejichž je sám autorem. Tvrdí, že každý den přinese nějaký příběh, ze kterého se pak dá vycházet při jeho práci baviče a všechny zajímavé postřehy si denně zapisuje. Miluje Krétu a říká, že si nikde jinde na světě tak dobře neodpočine jako tam. Své děti vychovává k samostatnosti, i když tak někdy přivádí svou ženu k nepříčetnosti, například, když dal malému Pavlovi a Lence kdysi rozchod na náměstí v Římě a věřil, že se neztratí a budou ve smluvený čas na smluveném místě. A byli.
Chcete vědět, co Petr Novotný jí nejraději? Jestli se taky někdy mračí? Jestli ho dokáže někdo naštvat? Jaký má vztah k adrenalinovým sportům jako je bungee-jumping? Proč se nikdy nestal hercem? Nebo na cokoliv jiného? Můžete tak učinit už teď, a to na stráncerozhovorů s osobnostmi.
Reklama