Zpěvák, při jehož zpěvu někdy tuhne krev v žilách, jindy se srdce rozbuší a dost často se při něm dostávají do extáze dívky a ženy všeho věku. Chlap, který má poměrně dost vyhraněné názory na hudbu, na svět, na lidi, na štěstí a zlato v hrdle… Výjimečně v úterý 4. července, tedy zítra ve 12.00 vám spolu s magazínem Žena-in přinášejí Novinky on-line rozhovor právě s tímto charismatickým zpěvákem – Danem Bártou! Zeptat se ho můžete už teď!


Dan Bárta je bezpochyby jednou ze skutečných osobností české hudební scény konce tisíciletí. Je mu teprve 31 let a je už řadu let hvězdou. Za tu dobu vystřídal několik hudebních partiček od Alice přes Die El. Elefant, Sexy Dancers až po J.A.R. a o všech se vždycky hodně mluvilo a psalo. Zpívá jako o život a to mu kromě přízně kritiky i posluchačů přineslo ocenění zpěvák roku (3 x) a spoustu nominací.


Hudba ho vzrušuje. Zpívání ho baví tak, že s tím nemůže přestat. I když často vypadá jako tvrdý hoch, přiznává, že má neustálý pocit nejistoty. Vůbec si o sobě nemyslí, že je sebevědomý. Nemá rád průměrnost a asi se dá pokládat za perfekcionistu.


Mohli jste ho vidět v úspěšných muzikálech Jesus Christ Superstar a Evita. Ale v muzikálech už prý hrát nechce. Právě teď chystá sólovou desku. Měla by vyjít v září. Cítí, že přišel čas pro autorský projekt, který bude jiný než J.A.R., bude mít svůj názor ve zvuku a bude do jisté míry vyzrálý. Stále sní o vystoupení ve slavném Wembley.
Hodně cestuje a prý o tom chce napsat i knížku. Měla by být cestopisná, takový kompilát ze všech jeho putování. Když mu doma zazvoní telefon, prý se představuje dost kuriózně třeba jako orbitální stanice nebo krematorium.
Nejšťastnější je, když zpívá, dělá dobrou muziku nebo když je sám, ale ženskou prý potřebuje. O drogách si myslí, že hudbu nikoho nenaučí. Naopak, droga se stává nakonec cílem a všechno ostatní se tak zakope. Popírá to, že by někdy sám bral drogy. Pro uvolnění je prý lepší si dát pár panáků.


Jaký je Dan Bárta ve skutečnosti? Proč si zpívá v metru? Jak je to s jeho vztahem k bývalé manželce Davida Kollera? Co má rád a co nesnáší? Jak se vyrovnává s popularitou a zástupy fanynek? Co by ještě chtěl dokázat? Zeptejte se už teď a v úterý ve 12.00 sledujte on-line rozhovor tady.


Reklama