Radek John je nejen známý publicista, ale i scénárista a spisovatel. Snad nikdo, komu bylo v 80. letech víc jak patnáct nezapomene na jeho průlomovou knihu o drogách v komunistickém Československu Memento a slavný film „Proč?“ popisující řádění sparťanských fanoušků.
Časopis Mladý svět za jeho působení dosáhl kvalit, ke kterým dnes vzhlíží z uctivé vzdálenosti.
Největší slávy se však dočkal po přestupu do televize Nova. Týden co týden točil reportáže a uváděl nejsledovanější publicistický pořad v historii české televizní žurnalistiky Na vlastní oči.
Při natáčení se dotýkal velmi choulostivých témat a beze strachu dělal i reportáže, kterých se ostatní báli.
Na veřejnost před několika lety prosákly informace, že situace je tak vážná, že musí být hlídán ochrankou. Údajně mu bylo vyhrožováno smrtí a bulvár dokonce přinesl informace, že měl pod autem „přilepenou“ bombu.


Jeho soukromí je také velmi často propíráno tiskem. Jeho manželka Zlata Adamovská (známá herečka, se kterou má dvě děti) s ním jistě měla co probírat pokaždé, když byl osočen, že ji zahýbá. Dlouhou dobu se psalo o něm a další reportérce pořadu Na vlastní oči Pavlíně Wolfové. V kuloárech Novy mu byla za milenku přisouzena snad každá reportérka publicistiky. Všechny drby však poslední dobou utichly a podle toho, že se Zlatou Adamovskou žije dál, se dá usuzovat, že tisk šlápl vedle jak ta jedle.


Radek John to dotáhl až na šéfredaktora publicistiky celé Novy a v průběhu lámání chleba mezi ČNTS a známým ředitelem Vladimírem Železným se přiklonil na stranu „volaného" generálního.


O tom, jak se vede v dnešní Nově, co chystá a píše, jaký je, jak se žije s herečkou a jak pracuje sedmá velmoc bude možná hovořit ve středečním on-line rozhovoru. Musíte se ho na to však zeptat. Třeba už teď a TADY: http://rozhovor.zena-in.cz/
položte otázku na to, co vás zajímá a ve středu v 11.00 se vraťte SEM pro odpověď.
Nevím jak vy, ale já se ho určitě nezeptám na to, co ještě na vlastní oči neviděl.
Reklama