Představovat domácímu publiku „pivní“ rockovou kapelu Tři sestry by asi bylo zbytečné - jsou svérázným seskupením, vydávají u velké firmy, na návštěvnost koncertů a prodejnost desek si nemohou stěžovat. Nekonvenčním pojetím života, které předkládají ve svých písních, se stali provokativními a originálními hvězdami na hudebním nebi.


Skupina Tři sestry vznikla přesně před patnácti lety v podhoubí branických hospod. Za ta léta vydali asi deset desek, jak říká ing. Magor. Snad každý zná jejich hity: Na kovárně to je nářez, Zelená, Sovy v mazutu, Průša je úchyl… Hospody Na kovárně a Na bábě se staly díky písním kultovními místy. Díky své dlouhé časové působnosti prošla kapela mnoha změnami. Tragická smrt bubeníka Hadra přinesla Sestrám nejtemnější období. Vypadalo to, že skončí. Písnička z této doby „Lepší časy stejně nepřijdou“ vystihuje jejich nálady a stav. Mnoho členů ve skupině se vyměnilo. Odešel i Fratišek Sahula, známý klipový Průša. Fanánek a ing. Magor přetrvali v kapele celých patnáct let, kteréžto výročí právě Sestry slaví a ve čtvrtek v poledne vám přijdou odpovídat na otázky. Můžete je pokládat už TEĎ!


Tváří skupiny Tři sestry je kontroverzní zpěvák Lou Fanánek Hagen, vlastním jménem František Moravec. Přezdívku si vymyslel před mnoha lety sám – Lou jako Lou Reed, Hagen jako Nina Hagen a Fanánek mu říkala jeho babička. Je mu 34 let, je ženatý a má tři děti. Studoval architekturu, ale nedokončil ji. Jeho osobnost má několik tváří – zpěvák,pracovník marketingu, milující otec, občasný spisovatel (paměti Tak to bude, tak to je a dieta Zdravý kořínek), geniální textař, divoký motorkář a hospodský kumpán. Fanánek patří k nejžádanějším textařům současnosti. Zvládá rozptyl od Bartošové přes Střihavku, od Šmouly až ke Spoření s liškou. V neposlední řadě zpívají jeho texty Těžkej Pokondr a Karel Gott. V roce 1986 měl těžký úraz, vlak mu přejel nohu, kterou mu museli amputovat. Bylo mu tenkrát dvacet a jak sám říká, byl velmi blízko smrti. Zvládl to, protože neležel doma na posteli. Co pro něho úraz znamenal? „Možná se něco zrychlilo, blízkost fyzického zániku mi později nedovolila zabývat se takovými malichernostmi, jako co si o tobě někdo pomyslí. Když něco takového prožiješ, je už ti pak jedno, jestli máš dejme tomu poblitou košili. Jistě, je to velmi zúžený, ale přesný příměr,“ říká Fanánek.


Co můžete čekat od Lou Fanánka Hagena, ing. Magora a jejich nezničitelné kumpanie jménem TŘI SESTRY? V poslední době vydali skvělé album s názvem Soubor kreténů (a nazvali tak celou skupinu)! Chcete se jich na něco zeptat? Otázky můžete požit tady! Fanánek a Magor vám jistě odpoví! Těšte se ve čtvrtek na jejich vtipné odpovědi!


Reklama