Jako malá začala s gymnastikou, ale skončila u sportovního aerobiku a udělala moc dobře. V juniorských kategoriích posbírala i ta nejcennější ocenění v podobě zlata na Mistroství Světa v jednotlivcích i kategorii tria. 

Váš sport vypadá jako neskutečná dřina, jak to děláte, že se po celou dobu vystoupení usmíváte, jakoby se nic nedělo?
Sestavu nejdřív musíme zvládnout fyzicky a pak zvládneme na závodech i úsměv. Úsměv hodnotí rozhodčí estetiky, proto se snažíme na ploše vypadat tak, že je to pro nás v podstatě jednoduché, i když není.

Kolik hodin týdně věnujete tréninku?
Trénuji pětkrát týdně, plus dvakrát ráno. Čím víc se blíží závody, tím více navyšuji dvoufázové tréninky. Středu a sobotu si nechávám volno na regeneraci a fyzioterapii.

Podílíte se aktivně na šití svých závodních dresů. Je to pro vás koníček, nutnost nebo se prostě jen nejlépe cítíte v něčem, co si navrhnete a ušijete sama?
Já jsem začala šít kvůli tomu, že by se to mohlo hodit holkám v klubu a jako koníček. Vždycky jsem měla spoustu nápadů a navrhovala jsem si do knížky dresy. Až pak mě napadlo, že bych si je mohla i sama ušít. Takže nejde o to, že bych se ve svých dresech cítila nejlépe, spíš ráda zkouším nové výzvy. Navíc v dresu, který si sama navrhnu, tak v něm vidím kus sebe a to porotci ocení.

Šijete jen za náklady i pro své malé svěřenkyně, co vás motivuje?
Ano, šiju od nás z klubu pro malé holčičky a teď jsem šila i naší juniorské trojici, která v nich šla na finále MČR, z čehož jsem měla radost. Po holkách chci peníze jen za látky, protože to je pro mě radost a zároveň zkušenost, můžu se na tom učit.

Foto: Red Bull

Váš Instagram je plný sladkých pečených dobrot, pečete ráda?
Jelikož jsem se začala zajímat o zdravou stravu, tak jsem si vyhledávala alternativy různých sladkých receptů, jako například slazení medem, stévií, proteiny a podobně. Peču, protože mě to baví, chutná mi to. Pečení a vaření je můj další velký koníček, je to pro mě nejlepší večerní program. K jídlu mám nejraději rýži s tuňákem a zeleninou a ze sladkých věcí to jsou špaldové palačinky.

Pět věcí, které Karolínu vystihují:

  • Nedá dopustit na palačinky s Nutellou.
  • Skvěle ovládá nejen své tělo, ale i šicí stroj. 
  • Nesnáší školu a nejraději by pořád jen trénovala.
  • Chce mít sixpack.
  • Její heslo zní: „Když dokážeš 1000x spadnout a 1 uspět, přijde čas, kdy dokážeš 1000x uspět a 1 spadnout!“
Reklama