„Přestože jsem třicet let zkoumal ženskou psychiku, nejsem schopen odpovědět na velkou, dosud nezodpovězenou otázku: Co vlastně ženy chtějí?“ SIGMUND FREUD

Věděl to snad jen Mel Gibson v americké komedii Po čem ženy touží. Ale v životě je to jinak než ve filmu.

zena

Freud konstatoval, že není schopen říci, co vlastně ženy chtějí. To proto, že byl muž. Ženy nejsou zas až tak složité. Tu složitost vytváří muži. To oni chtějí, aby byla žena obětavou matkou, milující manželkou, zároveň dobrou kuchařkou a k tomu ještě nestárnoucí sexuální dračicí. Jakou má tedy pak chudinka zvolit strategii? Vždyť je to horší než na bitevním poli. Nicméně tou nejlepší strategií jak zvítězit je (alespoň v počátcích) strategie sexuální.

Sexuální strategie úzce souvisí se sexuální atraktivitou. Ta je z valné čási závislá na kráse a věku ženy. Její intelektuální schopnosti a to, co z ní vyzařuje, mohou vše podtrhnout nebo dokonale zbortit, nikoliv však nahradit.

žena

Ženská atraktivita se dá zvýraznit a snad i vytvořit různými kouzly. Šaty, prádlem, kosmetikou, stylem, vyzývavým (ne vulgárním) chováním a dalšími triky. Na každého muže působí něco jiného, ale žádný nemá rád šmudlu, ženu zanedbanou. Ač často podceňované, důležitou roli hrají indikátory zdraví. To znamená dostatečná péče o pleť, o zuby, správná životospráva. Zkažené zažloutlé zuby a mastné vlasy na kráse nepřidají.

Vůně ženy. Je velmi důležitá. Mladá voní, říká se. Způsobuje to větší činnost kožních žláz. Kůže starších žen už tak hebká není a nevylučuje tolik aromatických substancí. Proto by měla každá žena nějakou tu korunu investovat do pleťových mýdel, olejíčků a příjemných (ne těžkých) parfémů. Ale to je jiná kapitola.

Sexualita ženy. Ve knize známého psychologa a sexuologa MUDr. Zlatko Pastora - Sexualita ženy, se mimo jiné vyskytuje otázka, zda souvisí atraktivita a krása ženy se sexem, chutí, touhou a prožitky. Odpověď není zcela jednoznačná. „Žádné pravidlo, vystihující tyto spojitosti, neexistuje. Krásné, atraktivní ženy mohou být zcela frigidní, ale jisté je, že muže budou přitahovat stále. Budou v nich budit touhu. Oproti tomu ženy, pro někoho možná příliš obyčejné, můžou být v posteli sexuální dračice.“ Každá žena je individuální. Tuto úvahu netřeba brát osobně. V otázce sexuální strategie neplatí žádná bojová pravidla. Naopak - je nutné příměří. Informovat druhou stranu co má dělat, aby byla spokojena i ona.

Ženská strategie je nevyzpytatelná. Než přijde k samotnému aktu, musí přijít napřed seznámení. Jinak se svádí v patnácti, jinak ve dvaceti, ve třiceti a ještě později. Ženská sexuální strategie je od mužské odlišná. Ženy to mají, díky své biologické předurčenosti, složitější. Otěhotnět mohou pouze jedenkrát do roka, a to ještě do určitého věku. Při výběru partnera jsou proto pečlivější a dávají si na čas. Vybírají opatrněji, vždyť přece hledají otce svých dětí. Téměř každá touží ulovit muže krásného, bohatého, úspěšného. Za tuto touhu ženy nemohou. Je přirozená, podvědomá. Více než polovina však ze svých požadavků nakonec sleví a usoudí, že lepší je vrabec v hrsti než holub na střeše.

žena

žena

I nejkrásnější věci se okoukají. Co je atraktivní pro jednoho, nemusí být pro druhého. Každému se líbí něco jiného. Obecné aspekty se však týkají většiny. Atraktivita je otázka citu a vnímání. Není-li pro někoho někdo atraktivní, tisíckrát si může říkat, že je hodná, slušná, stará se o děti, pokud tam ten náboj není, o atraktivitě nikoho nepřesvědčí.

Jedno sexistické přísloví říká: Žena by měla být spíš hezká než inteligentní, protože muži lépe vidí, než myslí. :)Ovšem nejlepší je spojení obojího. Krása a inteligence jsou silné zbraně.

Zdroj a použité citace z knihy: Zlatko Pastor, Sexualita ženy, Grada Publishing a.s., 2007

Čtěte také

Reklama