Ve věku 41 let zemřela herečka Dana Vávrová. Informaci potvrdila její sestra herečka a moderátorka Hana Heřmánková.

„Zemřela ve středu. Je to pro nás těžké, ale vím, že má sestra zemřela obklopena láskou," sdělila Heřmánková.

Podle informací německých médií zemřela herečka na rakovinu kolem půl jedné odpoledne ve svém domě v Mnichově obklopena rodinou, manželem Josephem a třemi dcerami Josefinou (16), Theresou (19) a Janinou (22).

„Dana byla nesmírně příjemný člověk, její odchod mě velmi zasáhl. Byť jsme se dlouho neviděly, protože žila v Německu, kam se provdala, vždycky to byl jeden z lidí, na které se nedalo zapomenout. V době natáčení My všichni školou povinní byla mnohem vyspělejší než já, přestože byla jen o rok starší. Poznala jsem ji ale už při natáčení německého filmu Kousek nebe. Vůbec jsem netušila, že je nemocná. Neumím to pochopit," říká redaktorka Ženy-in Michaela Kudláčková.

Herečka a režisérka Dana Vávrová se narodila 9. srpna v roce 1967 v Praze. Čeští diváci si ji mohou pamatovat už z její debutové herecké role v hudební pohádce Ať žijí duchové, ve které ve svých devíti letech ztvárnila vílu Leontýnku. Tato role jí otevřela dveře k dalším filmovým nabídkám. V roce 1977 se objevila jako Zuzana v dětském filmu Jak se točí Rozmarýny.

O rok později si zahrála epizodní role v komedii Kulový blesk a v kriminálním příběhu Vražedné pochybnosti. V roce 1979 ji obsadil legendární režisér František Vláčil do svého díla Koncert na konci léta. V 80. letech byla obsazena do dětských a rodinných filmů jako například Pan Tau, Brontosaurus, do komedie Kluk za dvě pětky, do seriálu My všichni školou povinní a mihla se i v dramatu Miloše Formana s názvem Amadeus.

V druhé polovině 80. let se provdala za německého režiséra Josepha Vilsmaiera a působila v Německu, kde ztvárnila řadu filmových a televizních rolí. K jejím posledním počinům v české kinematografii patří drama Početí mého mladšího bratra z roku 1999 a kriminální film Zatracení v režii Dana Svátka. V roce 2000 samostatně natočila prázdninovou komedii Hurá na medvěda. 

Reprofoto TV Nova

Reklama