618c049972d76cl.jpg
Foto: Profimedia

“Správy o mojej smrti sú PRAVDIVÉ” to by řekl Meky, kdyby žil…MIRO ŽBIRKA 21.10.1952 - 10.11.2021, objevilo se dnes na oficiálním facebookovém profilu legendárního slovenského zpěváka Miroslava Žbirky, kterému se přezdívalo Meky. Už v říjnu zpěvák sdílel fotografii z nemocnice, kde skončil na kapačkách. Své fanoušky informoval, že bojuje se zákeřným bacilem a poprosil je, aby mu posílali energii. To ale bohužel nestačilo. Zdravotní obtíže trápily Mira Žbirku už delší dobu. V roce 2017 byl hospitalizovaný s těžkým zápalem plic a od té doby se prý potýkal s problémy s dýcháním. 

Miroslav Žbirka se proslavil jako člen skupiny Modus, se kterou v roce 1977 vyhrál Zlatou bratislavskou lyru. V osmdesátých let působil ve skupině Limit, kterou založil spolu s Laco Lučeničem. A v roce 1982 na sebe upozornil, když zvítězil v anketě Zlatý slavík a přerušil tak dlouhou sérii vítězství zpěváka Karla Gotta.

V roce 2020 vznikl o Žbirkově životě dokument s názvem Meky. V něm se milovník slavné kapely the Beatles svěřuje s lehčími i těžšími okamžiky svého života. Přijde řeč na bolestnou ztrátu bratra i vážnou nehodu jeho pěvecké kolegyně Mariky Gombitové. V dokumentu samozřejmě nechybí ani Mekyho manželka Kateřina, které v minulosti napsal romantickou píseň Catherine, ja ťa veľmi ľúbim.

Zdroje: Česká televize, ČSDF, dokument Meky, sme

Čtěte také o nevidomé klavíristce, která se Žbirkou nazpívala duetNevidomá klavíristka Ráchel Skleničková prozradila, jak si vybírá oblečení i partnery

Reklama