Arnošt PátekArnošt Pátek (†54) patřil v 80. letech 20. století k hvězdám naší pop-music. Roky bojoval se zákeřnou rakovinou. Nemoc jej připravila o část obličeje a krku. Přišel o oko, nos, zuby... Ale rakovina zpěváka údajně nezabila a jeho záhadnou smrt nyní vyšetřuje policie.

Zatím dokonce ani není jasné, kdy přesně zemřel a co bylo příčinou jeho smrti. Dnes probíhá pitva, která má určit, co zpěvákovu smrt zavinilo. Podle zpěvákova třiatřicetiletého syna Tomáše z prvního manželství prý policie zatím nevyloučila ani cizí zavinění.

Kdysi populárního zpěváka našla v neděli mrtvého v jeho bytě jeho sestra Eva. Prý v bytě ležel od čtvrtka. Rodina se domnívá, že jej nezabila rakovina, ale spíše to mohl být hypoglykemický záchvat nebo mu selhalo srdce. Nejspíš byla příčinou smrti právě Pátkova silná cukrovka a záchvat byl asi tak silný, že si ani nestačil zavolat pomoc.

V roce 2007 vydal jeho bývalý kapelník Petr Hannig dvě cédéčka s Arnoštovými největšími hity a podporoval jej i finančně. „Jsem z té zprávy moc smutný. Arnošt byl geniální muzikant. Lepšího jsem nepoznal. A zemřel stejně jako Mozart v chudobě, protože tihle umělečtí velikáni žijí jen hudbou a nemyslí na zadní kolečka,“ řekl Petr Hannig, sám rovněž bojující s rakovinou prostaty.

Pohřeb hudebníka a zpěváka Arnošta Pátka se uskuteční příští týden.

Reklama