Á, máme tady první kalamitu. Děkujeme čtenářce s nickem lalica, která nám poslala opravdu kuriózní případ domácí katastrofy. Jak se stane z ucpaného odpadu požár? To si přečtete v jějím příspěvku.

Nejsem z těch, kteří mají problém si poradit s nejrůznějšími situacemi, které život přináší. Zvládnu menší domácí úpravy, malování i opravu skříňky.

Tenkrát jsme se s manželem pustili do větších oprav v bytě. Část nábytku  jsme nanosili po částech do sklepa a pomalu začali s malováním, opravami parapetů a dveří.

Vše probíhalo k naší spokojenosti až najednou jsem zjistila, že se nám ucpal odpad. Zkoušela jsem tradiční zvon, pak spirálu,ale nic nepomáhalo, takže se i opravy v bytě zpožďovaly. Manžel přemýšlel, jak zkusit nad odpadem „ vyzrát“ než by vyhledal pomoc odborníka. Vzal letovací pistoli do sklepa, že odpad nahřeje a bude po problému.

S tím rozhodnutím, se začaly dít věci! Já doma převlékala peřiny, kolem mě dováděl pes. Ve sklepě byl klid, až najednou jsem slyšela tlumené volání a z chodby se do bytu tlačil štiplavý kouř. Nevěděla jsem, co se děje, ale začala jsem mít dojem, že v domě začalo hořet! Vyběhla jsem na chodbu, to už se dal kouř krájet. Z protějšího bytu vyšel soused a říkal, že slyšel z okna, jak můj muž volá o pomoc. Utíkal tedy zvenčí podívat se, co se děje. Já mezi tím zavolala hasiče a šla také ven i se psem. Soused křičel, že mám donést vodu ve vědru. Manžel byl pořád ve sklepě a nemohl ven, hořely dveře a na sklepním okénku máme mříže. Nemeškala jsem a vědro vody „ chrstla“ manželovi do tváře, kterou měl doslova přilepenou na mřížích, kde „ lapal“ po dechu. Asi jsem jej tím proudem srazila zpět, protože se najednou ztratil. To už přijela policie, hasiči a záchranka. Hasiči uhasili sklepní dveře, když manžela vyvedli, nepoznala jsem jej, tvář měl černější než čertův švagr a k tomu byl pořádně zmáčený. Tvrdil, že mu nic není, ale asi byl v šoku.

Po celé té hrůze jsem se vrátila do bytu,  jelikož jsem nechala otevřené dveře, vše bylo zasmrádlé kouřem, skříně , pes i prádlo. Ostatní věci na tom byly ještě hůře ,protože byly dole ve sklepě.

Až v nemocnici jsem se od manžela dozvěděla, jak to vlastně bylo. Letovací pistole se zahřála, on si jí odložil na krabici s novinami a když to začalo hořet, odhodil jí i s krabicí ke dveřím, jedinému východu v té místnosti. Ty začaly okamžitě hořet.

Pak začal křičet. Nejhorší šok zažil, když se přidušený chtěl dobrat ke kyslíku a já jsem jej proudem vody srazila zpět do výhně. Říkal, že by to byl kuriozní případ úmrtí - zemřel utopen v hořícím sklepě.

Lékařka , ke které  přišel na vyšetření, zařvala a couvla, říkala mi, že si myslela, že dozrál čas a přišel si pro ní samotný Lucifer - pravil můj choť!

Manželovi krom malých odřenin a drobného popálení nic nebylo, na druhý den putoval domů. Já zaplatila tisícovku hasičům za výjezd, vyhodila další kusy koberců i záclon, vyprala psa a konečně si dala pořádného frťana!

Na tuto svépomocnou opravu odpadu budeme určitě hodně dlouho vzpomínat.  Řekla bych, že tady stoprocentně platí- Příště to doma nezkoušejte! Na takové závady je potřeba zavolat odborníky a né zkoušet něčí zaručené rady.  Člověka by mohly stát ty pokusy  i život. My nakonec také museli zavolat řemeslníky!

lalica

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

No vida, první příspěvek, a hned dvojitá kalamita. Naštěstí to dobře dopadlo, a to je nejdůležitější. Dnes se vám to možná zdá humorné, ale musely to být perné okamžiky

Co vy na to, milé ženy-in? Nestalo se vám něco podobného? Hasit požár jste zrovna nemusely, ale možná se vám stala jiná příhoda, která stojí za zveřejnění.

Napište nám, pěkné dárky za vaše příspěvky jsou připraveny. Stačí si jen vybavit, co vás v bytě štve, co jste si třeba sama opravila, co vám zvojtili „odborníci“, téma je široké. Na vaše příspěvky se těšíme na adrese:

redakce@zena-in.cz

Reklama